GeriDünya Pakistan'da helikopter düştü: Altı ölü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan'da helikopter düştü: Altı ölü

Pakistan'da helikopter düştü: Altı ölü
refid:28950545 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Pakistan’ın Gılgit bölgesinde büyükelçileri ve yabancı diplomatları taşıyan Mİ-17 helikopteri düştü. Filipinler ve Norveç büyükelçilerinin hayatını kaybettiği kazada, Malezya ve Endonezya büyükelçilerinin eşlerinin de öldüğü bildirildi. hürriyet.com.tr'ye açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Babür Girgin'in düşen helikopterde olmadığını belirtti.

Pakistan'da 37 ülkenin misyon şeflerinin katıldığı helikopterlerden 17 kişiyi taşıyan Pakistan ordusuna ait bir helikopter, ülkenin kuzeyindeki Naltar'da bir okul binasını üzerine düşüp alev aldı.

Toplam 11 yabancı ve altı Pakistanlının bulunduğu helikopterde, Norveç Büyükelçisi Leif H. Larsen ile Filipinler Büyükelçisi Domingo D. Lucenario Jr hayatını kaybetti. Malezya ve Endonezya büyükelçilerinin eşleri ve iki Pakistanlı pilotun da yaşamını yitirdiği kazada, Polonya Büyükelçisi Andrzej Ananiczolish ve Hollanda Büyükelçisi Marcel de Vink de yaralandı.

Diplomatları taşıyan üç helikopterin Gılgit Baltistan bölgesine yardım götürdüğü bildirildi.

hurriyet.com.tr'ye konuşan Dışişleri yetkilileri, düşen helikopterde Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Babür Girgin'in olmadığını açıkladı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle