Ödüllü soykırımcı

Ödüllü soykırımcı

Fethullah Gülen cemaatince ödüllendirilen Amerikali milletvekili Carolyn Maloney, Türkiye’ye ateş püskürdü.

Haberin Devamı

Fethullah Gülen cemaatine yakın New York’taki Türk Kültür Merkezi tarafından Atatürk’ün annesi adına verilen "Zübeyde Hanım Sevgi Ödülü"ne layık görülen Amerikalı milletvekili Carolyn Bosher Maloney, Ermenilerin düzenlediği sözde soykırımı anma mitinginde Türkiye’ye ateş püskürdü.

ABD’nin New York kentinde Türk Kültür Merkezi tarafından Atatürk’ün annesi adına verilen ’Zübeyde Hanım Sevgi Ödülü’ne layık görülen Amerikalı Milletvekili Carolyn Bosher Maloney, Ermeniler tarafından Times Meydanı’nda düzenlenen sözde soykırımı anma mitingine katıldı. ABD Kongresi’nde ’Ermeni Dostluk Grubu’ üyesi olan Maloney, 1500 kişiye seslendiği konuşmasına, "Yeniden sizlerle birlikte olmak ne güzel. Bu acılı ama, Ermeni Soykırımını anmak için gerekli toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim" diye başladı.

Fethullah Gülen cemaatine yakın Türk Kültür Merkezi’nin ödüllendirdiği Maloney, hem Türk hem de ABD hükümetlerinden "Ermeni Soykırımı"nı tanımasını istediklerini belirterek, "Birinci Dünya Savaşı sonrasında, Türklerin egemenliği altındaki topraklarda hayal bile edilemeyecek şiddet içeren olaylar bir soykırım hareketidir, soykırımdır" diye konuştu.

Maloney, Ermeni soykırımının tüm dünya okullarında ders olarak okutulması gerektiğini iddia etti. Demokrat Parti New York Milletvekili Maloney şunları söyledi: "1915 yılında 24 Nisan’da başlayan bu trajik olaylar dünyadaki bütün okullarda tarih dersi olarak okutulmalıdır. 1.5 milyonu aşkın Ermeni’nin Jön Türkler tarafından sistematik olarak öldürüldüğü, 500 binden çoğunun ana yurtlarından sürgün edildiği tüm dünya okullarında tarih müfredatı içinde öğretilmelidir. Ermeni soykırımı araştırılmalı, tanınmalı ve bir daha olmasına asla izin verilmemelidir."

Haberle ilgili daha fazlası: