Obama, oğlumun tedavisi için yardım önerdi

Obama, oğlumun tedavisi için yardım önerdi

MAYIS ayında 46 yaşındaki oğlunu beyin kanserinden kaybeden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, o dönemde masrafları karşılamak için evini satmayı planladığını, ABD Başkanı Barack Obama’nın ise ‘Evini satma, sana yardım edeyim’ dediğini söyledi.

Haberin Devamı

Biden, CNN televizyonunda önceki gün yayınlanan mülakatta Obama ile oğlunun hastalığıyla ilgili bir yemek sırasında geçen konuşmayı anlattı. Biden, Delawere Başsavcısı olan oğlu Beau’nun hastalığı yüzünden istifa etmek zorunda kaldığında maaşının kesileceğini, ailesinin masrafları için karısı Jill ile evlerini satmayı planladıklarını söylediğinde Obama’nın şöyle itiraz ettiğini anlattı: “Evi satmayın. Evi satmayacağınıza söz verin. Sana parayı veririm. Ne zaman ihtiyacın olursa veririm. Joe söz ver bana.”

Obama’nın bu yardım önerisinden övgüyle bahseden Joe Biden, “Ailesine olan sevgisi, benim aileme olan sevgisi, benim aileme olan sevgim, bunlar kişisel şeyler... Aile olmak böyle bir şey” dedi. Biden, oğlunun sandalyesi boş kaldığından Şükran Günü’nün de zor geçtiğini söyledi. Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Biden’ın açıklamalarının sorulması üzerine bunun iki adamın nasıl dost olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Haberle ilgili daha fazlası: