GeriDünya Musul'da canlı bomba alarmı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Musul'da canlı bomba alarmı!

Musul'da canlı bomba alarmı!
Abone Olgoogle-news

Musul'un doğusunu terör örgütü DEAŞ'tan temizleyen Irak ordusu, kentin batısındaki operasyonunu sürdürüyor.

Musul'da DEAŞ'ın elindeki mahallelerden kaçan siviller de Iraklı güçlerin kontrolündeki bölgelere geçmeye devam ediyor.

Iraklı özel harekat güçleri ise DEAŞ'tan kaçanların arasında, kendilerini sivil gibi gösteren canlı bombalar olup olmadığını tespit etmek için tüm erkeklerin üzerini arıyor.

Reuters'ın servis ettiği fotoğraflarda, bu nedenle bazı erkeklere elbiseleri çıkarttılarak, intihar yeleği giyip giymediklerine bakıldığı görüldü.

Musulda canlı bomba alarmı

DEAŞ'ın Musul sokaklarında kullandığı bir insansız hava aracını vurmaya çalışan Iraklı güçler

Irak polisinden Korgeneral Raid Cevdet tarafından yapılan açıklamada, DEAŞ'lı teröristlerin, Musul'un El Devvase bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlemeye çalıştığı sırada, emniyet güçlerinin karşılık vermesi sonucu 10 militanın öldüğü, beş bombalı araç ile bir buldozerin kullanılamaz hale getirildiği belirtilmişti. Cevdet, DEAŞ'ın intihar eylemcileri ve bombalı araçlarla ani baskınlar düzenlediğini ancak Irak güçlerinin düşmanı caydıracak gerekli güce sahip olduğunu ifade etmişti.

Musulda canlı bomba alarmı

Irak güçleri, DEAŞ'ın bombalı araçlarla düzenlediği saldırıları püskürtmek için caddelere barikat kurma yoluna başvuruyor. 

Birleşmiş Milletler verilerine göre Musul'un batısında yaklaşık 800 bin kişi yaşıyor. Musul'un doğu yakasında ocak ayında kontrolü tamamen ele geçiren Irak güçleri, 19 Şubat'tan itibaren batı yakasını DEAŞ'tan kurtarmaya yönelik operasyona başlamıştı.

Musulda canlı bomba alarmı

Kucağında kızıyla ağlayarak DEAŞ'tan kaçan bir Musullu

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle