GeriDünya Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı?

Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı?
Abone Olgoogle-news

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin önemli adaylarından aşrı sağcı parti Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen, en yakın rakibi politik merkezdeki ‘Yürüyüş’ hareketinin Lideri Emmanuel Macron’un “İslamcılara yumuşak davrandığını” söyledi.

Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı

PERPIGNAN’da partisinin düzenlediği etkinlikte konuşan Le Pen, Macron’un kampanyasında görev yapan Muhammed Saou’nun Facebook sayfasında daha önce yaptığı paylaşımlarda, Ocak 2015’te saldırıya uğrayan ve yazarlarından bazılarını o saldırıda kaybeden Charlie Hebdo dergisini eleştirmesini gündeme getirdi. Macron’un “İslamcılara yumuşak davrandığını” iddia eden Le Pen, “Macron’la birlikte ‘yürüyüşte’ olan İslamcılık olacak” dedi.

Macron, Saou’yu aşırı sağcıların ‘radikal’ olarak itham etmeleri üzerine, Saou’yu kovmayacağını ancak partide konu hakkında inceleme yapılacağını bildirmişti.

İLK TUR 23 NİSAN’DA YAPILACAK
Fransa’da 23 Nisan’da yapılacak ve 11 adayın yarışacağı cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda salt çoğunluğu geçen olmazsa, ikinci tur, en çok oyu alan iki aday arasında 7 Mayıs’ta gerçekleşecek. Kamuoyu yoklamalarında, Macron ile Le Pen, ikinci tura kalması muhtemel adaylar olarak öne çıkıyor. Onları Cumhuriyetçiler Partisi’nin adayı François Fillon ve aşırı solun adayı Jean-Luc Melenchon izliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle