GeriDünya Küba'ya giden THY uçağı ABD'ye zorunlu iniş yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küba'ya giden THY uçağı ABD'ye zorunlu iniş yaptı

Küba'ya giden THY uçağı ABD'ye zorunlu iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Havana seferi yapan uçağı teknik bir arıza nedeniyle Washington'a inmek zorunda kaldı. Uçaktaki İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, THY uçağının, "Bermuda Şeytan Üçgeni" diye adlandırılan bölgenin üzerinden geçerken arızalandığını söyledi. ABD vizesi olan 100 yolcunun yanı sıra vizesi olmayan 75 yolcuya da geçici vize çıkartıldığını, arıza giderilene kadar tüm yolcuların otellere alınmaya başlandığını, arızanın giderilmesi için teknik ekibin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Atatürk Havalimanı'ndan dün gece saat 02.00'de Küba'nın başkenti Havana'ya hareket eden TK 183 sefer sayılı Airbus A330-200 tipi yolcu uçağında teknik bir arıza yaşandı. Kule ile irtibata geçen uçağın kaptan pilotu, Washington'a zorunlu iniş için izin istedi.

İçinde 175 yolcu olan uçak, Türkiye saatiyle 15.30'da Washington Dulles Uluslararası Havalimanı'na sorunsuz indi. Kontrol için hangara alınan uçaktaki yolcuların gerekli kontrollerin ardından Havana'ya hareket edeceği bildirildi.

İTO BAŞKANI DA UÇAKTAYDI
Uçakta İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ve beraberindeki heyetin de bulunduğu öğrenildi.

BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ ÜZERİNDEYKEN...
İTO Başkanı Çağlar, THY uçağının, Atlantik Okyanusu'nda geçmişte çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu yer olarak bilinen ve "Bermuda Şeytan Üçgeni" diye adlandırılan bölgenin üzerinden geçerken arızalandığını söyledi.

Çağlar telefonla İHA'ya şu açıklamalarda bulundu:

"Küba'ya yaklaşmışken Bermuda Üçgeni üzerinde motor arıza verdi. Uçak içerisinde elektrik kesildi. Pilotumuz arıza hakkında bilgi vererek daha yakın olduğu için Washington'a acil iniş yapacağımızı duyurdu. Hiçbir sorun yaşamadan Washington'a indik. Şu anda uçağın bakımı yapılıyor. En kısa sürede Küba'ya hareket edeceğiz her şey yolunda".

YOLCULARA VİZE ÇIKARTILDI
Türk Hava Yolları (THY), İstanbul-Havana-Karakas seferini yaptığı sırada teknik arıza nedeniyle ABD'nin başkenti Washington'a zorunlu iniş yapan uçakla ilgili yetkili otoritelerle yapılan görüşme sonrasında, ABD vizesi olan 100 yolcunun yanı sıra vizesi olmayan 75 yolcuya da geçici vize çıkartıldığını, arıza giderilene kadar tüm yolcuların otellere alınmaya başlandığını, arızanın giderilmesi için teknik ekibin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, "TK 183" sefer sayılı İstanbul-Havana-Karakas uçağının teknik bir arıza nedeniyle Türkiye saati ile

15.45'te ABD'nin başkenti Washington'a indiği anımsatıldı. 

Açıklamada, 173 yetişkin, 2 bebek olmak üzere 175 yolcunun bulunduğu "Airbus 330" tipi uçakta, on kabin ve üç uçuş ekibinin yer aldığı aktarılarak, "Yetkili otoritelerle yapılan görüşme sonrası, ABD vizesi olan 100 yolcunun yanı sıra vizesi olmayan 75 yolcuya da geçici vize çıkartıldı. Arıza giderilene kadar tüm yolcular otellere alınmaya başlandı. Arızanın giderilmesi için teknik ekibin çalışmaları sürmektedir." denildi. 

Kübaya giden THY uçağı ABDye zorunlu iniş yaptı

İçinde 175 yolcusu bulunan TK 183 sefer sayılı Airbus A330-200 tipi uçağın Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’na inişinde güvenlik önlemleri alınmasını Türk yolcular görüntüledi. 

Kübaya giden THY uçağı ABDye zorunlu iniş yaptı

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False