GeriDünya Kozmik Azrail korkusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kozmik Azrail korkusu

Amerikalı bazı bilim adamlarına göre uzaydaki dengelerde yaşanacak ani bir değişiklik Dünya’nın sonu olabilir. ‘Kozmik Azrail’, her an çirkin yüzünü göstererek, gezegenlerin yörüngelerini altüst edip, mavi gezegenimizi uzayın derinliklerine savurup atabilir.

Bilimadamlarına göre, Dünyamız yok olmanın eşiğinde bulunuyor. ‘Kozmik Azrail’ uzaydaki dengeleri bozarak, her an çirkin ve dehşet verici yüzünü gösterebilir. Yani her an kozmik kıyamet patlayabilir.

Dünya'nın sonuyla ilgili iddialar şöyle sıralanıyor:

Kara delikler

Yıldızlar bütün enerjilerini yitirdiklerinden korkunç bir çekim gücüne sahip kara deliklere dönüşüyorlar. Galakside, bu kara deliklerden on milyon kadar bulunduğu tahmin ediliyor ve bunların yerleri bilinmiyor. Bunlardan herhangi birinin, Güneş Sistemi’nin yakınından geçmesi halinde, Dünya uzayın derinliklerine doğru savrulacak.

Göktaşları

Uzmanlar Güneş Sistemi’nde 100 bin kadar göktaşı ve kuyrukluyıldız bulunduğunu belirtiyorlar. Bunların her biri, bir çarpışmayla Dünya’yı yok edecek çapta. Dinozorların 65 milyon yıl önce 7 km çapındaki bir göktaşının düşmesi sonucu yok olduğu ileri sürülüyor. Göktaşlarının ne zaman dünyaya çarpacağını kestirmek mümkün değil.

Güneş

Güneş, zaman zaman parlayıp atom partiküllerini Dünya’ya yolluyor. Normalde, Dünya’nın manyetik alanı bu tehdidi karşılama gücünü gösteriyor. Ancak, Yale Ünüversitesi'nden Bradley Schafer, çok kuvvetli bir parlamaya Dünya’nın karşı koyamayacağını öne sürüyor. Böyle bir şiddetli parlamayla, ozon tabakasının yok olacağı ve Dünyadaki her şeyin yanacağı iddia ediliyor.

Nükleer intihar

Soğuk Savaş'ın sona ermesine rağmen, ‘nükleer kulüp’ üyesi olan birçok ülke var. Sadece ABD ve Rusya, 19 bin nükleer başlığa sahip. Dünyada siyasi istikrarsızlık arttıkça, bu silahların fiilen kullanılma olasılığı da artıyor. Askeri uzmanlar, en güvenilir savunma sistemlerinin bile sadece birkaç füzeyi yakalayabileceğini belirtiyorlar. Bir nükleer savaş yeryüzünün sonu olarak niteleniyor.

Mikrop savaşları

Biyoteknolojideki gelişmeler biyolojik ve kimyasal silahları terör örgütleri ve sapık tarikatlar için bile kullanılabilir hale getirdi. Nükleer silahlara kıyasla maliyetinin az olması, bu silahları tercih edilen savaş araçları haline de getiriyor. Antraks ve ebola virüsü gibi maddeler taşıyan füze başlıkları Dünya’nın sonunu getirebilir

Uzaylılar

Bazı iddialara göre, insanların dışında ve çok daha üstün teknolojilere sahip yabancılar (uzaylılar) mevcut. Aynı iddialara göre, bu uzaylılar eğer düşmanca bir tutum sergilerse Dünya’nın ve Güneş Sistemi’nin sonu gelebilir.

Manyetik alan

Yeryüzünün manyetik alanının yüz binlerce yılda bir aniden ve bir süre için yok olduğu ileri sürülüyor. Bunun son kez 800 bin yıl önce yaşandığı ifade ediliyor. Dünya’nın manyetik alanının yok olması halinde, yeryüzü Güneş’ten gelen radyoaktif ışınlar ve çok yüksek enerjiye sahip atom parçalarından korunamayacak.

Yeni bir virüs

Veba ve AIDS milyonlarca kişinin ölümüne yol açmakla biliniyor. Uzmanlar, yeni ve kaynağı bilinmeyen bir virüsün insanlığın sonu olabileceğine dikkat çekiyorlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle