GeriDünya Koreli Ayla film oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koreli Ayla film oluyor

Koreli Ayla film oluyor

Kore Savaşı’nda yaşanan bir dram beyazperdeye taşınıyor. 1950’de savaşa giden Süleyman Astsubay ile savaş alanında bulduğu kızın öyküsünü anlatacak ‘Ayla’nın çekimleri başladı.

1950 yılında Kore’ye giden Süleyman Astsubay, savaş meydanında küçük bir kız buldu. 5 yaşındaki bu kız bir yetimdi ve nereye gideceğini bilmiyordu. Astsubay kızı yanına aldı, ona Ayla adını verdi. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi oldu. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıktı. Süleyman Astsubay’ın Ayla’yı da yanında getirme çabası bürokratik engellere takıldı. O ülkesine dönerken Ayla yetimhaneye verildi. Yürek sızlatan bu gerçek olay, şimdi beyazperdeye taşınıyor.

ÜNLÜ İSİMLER AYNI PROJEDE

Yapımcılığını Dijital Yapım Evi’nin üstlendiği, senaryosunu Yiğit Güralp’in kaleme aldığı “Ayla”nın çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı. Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu projenin müziklerinde ise Fahir Atakoğlu imzası var. Çekimleri Güney Kore’de ve Türkiye’de tamamlanacak “Ayla” önümüzdeki yıl vizyona girecek.

“Ayla”nın oyuncu kadrosu da iddialı. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmde ayrıca şu önemli isimler yer alıyor: Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu. Murat Yıldırım’ın Üsteğmen Mesut, Erkan Petekkaya’nın Binbaşı İskenderun, Mehmet Esen’in Albay Celal rolünde görüleceği filmin sürprizi ise dünyaca ünlü yıldız Julia Roberts’ın abisi Eric Roberts oldu. Roberts, projede General Coulter olarak kamera karşısına geçiyor.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False