Kızını 24 yıl seks kölesi yaptı

Kızını 24 yıl seks kölesi yaptı

Avusturyalı baba, 24 yıl boyunca bodruma kilitlediği kızını "seks kölesi" olarak kullandı.

Haberin Devamı

Sapık baba kızını bu eve kilitledi...

Babasından 7 çocuk dünyaya getiren Elisabeth’in dramı, büyük kızı Kerstin’in ağır hastalanması üzerine anlaşıldı. Üçü torun gibi yetiştirilen, biri ölü doğan, diğer üçü ise hiç güneş yüzü görmeyip bodrumda yetiştirilen çocuklara DNA testi yapılıyor. Avusturya basını, kızını ve üç çocuğunu bodrumda alıkoyduğunu itiraf eden Josef Friztl’ı "Canavar Baba" olarak niteledi.

AVUSTURYA, 24 yıl boyunca kızını bodrumda kilitleyip seks kölesi olarak kullanan Josef Fritzl’in sapkınlığıyla çalkalanıyor. Babasından 7 çocuk dünyaya getiren Elisabeth Fritzl’ın (42) dramı, hastalanan 19 yaşındaki kızının üst kata çıkması üzerine ortaya çıktı. Çocuklarından üçünü "torunu" gibi yetiştiren baba Josef Fritzl, kızını mahzende alıkoyduğunu itiraf etti, ensest suçlamasını ise kabul etmedi. Üçü hiç günışığı görmeyerek bodrumda yaşayan 6 çocuğa DNA testi yapılıyor.

MAHZENE KAPATTI

Polisin kendisine ve çocuklarına koruma sağlaması üzerine konuşmayı kabul eden Elisabeth Fritzl’a göre henüz 11 yaşında bir çocukken babasının cinsel tacizine uğramaya başladı. Baba Josef Fritzl, 1984 Ağustosu’nda, uyuşturucu madde verdiği kızını yaşadıkları binanın alt katındaki mahzene sürükledi, ellerini kelepçeye vurduktan sonra üzerinden kilitledi. Anne Rosemarie’ye ise Elisabeth’in evden kaçtığını söyledi. Sapkın baba, komşularına "Beni aramayın" diye not bırakan kızının bir tarikate katıldığını anlattı.

YEDİ ÇOCUK DOĞURDU

Oysa sapkın baba, bodruma kilitlediği kızını seks kölesi olarak kullanıyordu. 1.70 m yüksekliği, yaklaşık 50-60 metrekare kullanım alanı olan banyolu-tuvaletli mahzen, birkaç bölmeden oluşuyordu. Elisabeth, karanlık ve rutubetli bodrum katında 7 çocuk dünyaya getirdi.

Elisabeth’in 1996 yılında dünyaya getirdiği ikizlerden biri ölünce baba Josef Fritzl, bebeğin cesedini yakarak imha etti. Elisabeth’in kapatıldığı bodrumda dünyaya getirdiği 19 yaşındaki Kerstin, 18 yaşındaki Stefan ve 5 yaşındaki Felix hiç gün ışığı görmeden büyüdü.

TORUNUMUZ SENARYOSU

Fritzl çifti, 15, 14 ve 12 yaşlarındaki çocukları ise "yaşlı torunlarıymış" gibi büyüttü. Rosemarie ve Josef Fritzl çifti, çevrelerine birkaç yıl arayla kapılarına bırakılan üç bebek bulduklarını söylediler. İFadelerine göre her bebeğin yanında "evden kaçtığını" söyledikleri kızları Elisabeth’ten bir mektup bulunuyordu. Genç kadın, mektuplarında "bebeğine bakacak durumu olmadığını, anne ve babasından yavrusuna sahip çıkmalarını" istiyordu. Fritzl çifti, bu hikayeyi etraflarına anlatarak üç çocuğu "torunlarıymış" gibi yetiştirdi. Hatta torunlarına çok iyi baktıkları için çevreden takdir bile gördüler.

ELEKTRONİK KİLİT TAKTI

Rosemarie Fritzl, kocasının kızı Elisabeth’i seks kölesi olarak kullandığından haberdar değildi. Elektronik mühendisi olan Josef Friztl, mahzenin kapısına şifreli elektronik bir kilit koymuştu. Girişinin yana kayan bir kütüphaneyle sakladığı bodrumun kapısını açan elektronik şifreyi, Josef Fritzl’den başka kimse bilmiyordu. Ayrıca yukarıda normal bir hayat süren yaşlı anne ve üç torununun bodrum katına inmesi yasaktı.

HASTALANAN BÜYÜK KIZ

Elisabeth Friztl ve çocuklarının dramı, büyük kızı Kerstin’in ağır hastalanması üzerine gün ışığına çıktı. Elisabeth, babasıyla anlaşarak bu kez hasta kızı Kerstin’i 19 Nisan’da üst kata bırakarak "Kızım için yardım istiyorum" çağrısında bulundu. Akraba ile ilişkinin yol açtığı kalıksal bir hastalığı bulunan genç kız, derhal yoğun bakıma alındı. Doktorlar, kızın annesiyle görüşmek için ısrar etti. Polisin evinde arama yapması üzerine baba Josef, bodrumdaki tutsaklarını çıkarmak zorunda kaldı.

Sapkınlığın kronolojisi

28 Ağustos 1984: Josef Fritzl, uyuşturucu verdiği 18 yaşındaki kızını bodruma kilitledi.

29 Ağustos 1984: Elisabeth’in kayıp olduğu bildirildi.

19 Mayıs 1993: Kayıp kız, evin önüne 9 aylık bir kız bebek bıraktı.

15 Aralık 1994: Aynı şekilde, evin önünde 10 aylık bir kız bebek bıraktı.

3 Ağustos 1997: Fritzl çiftinin evinde 15 aylık bir erkek bebek bulundu. İkizi ölü doğmuştu.

16 Aralık 2002: Elisabeth, bodrumda bir erkek bebek dünyaya getirdi.

19 Nisan 2008: 19 yaşındaki ağır hasta Kerstin, üst kata bırakıldı. Anne Elisabeth, hasta kızı için yardım istiyordu.

26 Nisan 2008: Polis baskını sonrasında, baba Josef, kızını ve üç çocuğunu bodrumdan çıkardı. Elisabeth, 24 yıldır yaşadıklarını polise anlattı. Anne ve çocuklar, hastanede psikolojik tedavi görüyor.

Olay, komşuları dehşete düşürdü

Kızını 24 yıl boyunca evinin bodrumuna kilitleyip seks kölesi olarak kullanan 73 yaşındaki Josef Friztl, tüm dünya gibi, komşularını dehşete düşürdü. Bazı kaynaklar, olayın Viyana’da sekiz yıl boyunca bir evin bodrumunda alıkonan ve iki yıl önce serbest kalan Natasha Kampuch olayıyla benzerlikler taşıdığına dikkat çektiler. Kampush, kendini kaçıran kişi tarafından 8.5 yıl boyunca hapsedildiği evin bodrumundan kaçmayı başarmış, kendisini kaçıran Wolfgang Priklopil ise trenin önüne atlayarak intihar etmişti.

Haberle ilgili daha fazlası: