GeriDünya Kaddafi: Sen hep bizim oğlumuz olarak kalacaksın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaddafi: Sen hep bizim oğlumuz olarak kalacaksın

Kaddafi: Sen hep bizim oğlumuz olarak kalacaksın
refid:17315295 ilişkili resim dosyası

Batılı liderlere mektup gönderen Libya lideri Muammer Kaddafi, "oğlum" diye hitap ettiği ABD Başkanı Barack Obama'ya "sitem" etti.

El Cezire'nin haberine göre, Kaddafi, ABD Başkanı'na gönderdiği mektupta, "Oğlumuz Sayın Barack Hüseyin Obama'ya. Sana daha önce de söyledim. Allah korusun Libya ile ABD savaşa girse bile sen bizim oğlumuz olarak kalacaksın. Bizim gözümüzdeki resmin değişmeyecek. Senden aynı imajı korumanı istiyorum" ifadesini kullandı.

Libya halkının kendisiyle birlikte ölmeye hazır olduğunu belirten Kaddafi, isyancılara karşı sürdürdüğü silahlı mücadeleyi de savundu. Kaddafi, Obama'ya mesajında, "Eli silahlı El Kaide militanları senin ülkendeki şehirleri kontrol etseydi sen ne yapardın? Söyle ben de aynı yolu izleyeyim" dedi.

Kaddafi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron'a gönderdiği ortak mektupta ise Batılı liderlerin Libya müdahale etmeleri halinde "pişman" olacaklarını söyledi.

Kaddafi ayrıca, Libya'ya olası askeri harekat yolunu açan, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin önceki günkü kararının BM'nin temel sözleşmesini ihlal ettiğini" ifade etti.

Kaddafi'nin Batılı liderlere gönderdiği mektuplar, başkent Trablus'ta basın toplantısı düzenleyen Libya hükümet sözcüsü tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False