GeriDünya İtalyan gazetesinden Erdoğan'a sert eleştiri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalyan gazetesinden Erdoğan'a sert eleştiri

İtalyan gazetesinden Erdoğan'a sert eleştiri
refid:28623407 ilişkili resim dosyası

İtalyan Corriere della Sera Gazetesi internet sitesinde Antonio Ferrari imzasıyla yayınlanan, "Türkiye: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi krizinin sinyali şiddet" başlıklı haberde ilginç iddialara yer verildi.

Makalede, "Hemen her gün Türkiye'yi özellikle de İstanbul'u vuran şiddet olaylarındaki artış, ülkenin içinde bulunduğu ağır sosyal krizle açıklanabilir. Geçmişteki kadar iyi olmayan ekonomi, krizi daha da ağırlaştırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kibri ve aşırı gücüyle siyasi tansiyonu kışkırtması krizi arttırdı" denerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tutumunun AK Parti içinde de itirazlara neden olduğu öne sürüldü.

Haberde birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun karşı karşıya kaldığı iddia edilirken, savcı Kiraz'ın rehin alındığı geçen salı günü 'ulusal güvenlik' gerekçesiyle adliye sarayından canlı yayın yapılmasının engellendiği ve bu durumun Türk medyasını kızdırdığı belirtildi.

KİBRİ TÜM LİMİTLERİ AŞTI

"Türkiye'nin cezaevindeki gazeteci ve araştırmacılarıyla pek kıskanılmayacak bir rekora sahip olduğu düşünülürse, basın mensuplarının tepkisi anlaşılabilir. Başka bir zaman olsaydı, bir askeri darbe senaryosundan korkulabilirdi" denen yazının devamında, "Bugün durum çok farklı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 yıldan fazla sürede ülke istikrarını garanti etti ve Avrupa Birliği'nin talep ettiği gibi askeri gücün etkisini azaltmayı büyük ölçüde başardı" ifadeleri yer aldı.

"Ancak şimdi, Erdoğan'ın kibri tüm limitleri aştı, gerek iç politika gerekse maceracı dış politika, hemen hemen tüm uluslararası gözlemciler tarafından berbat bulunuyor" ifadelerinin yer aldığı yazıda, 'megaloman' olarak tanımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık sistemine geçilip ülkede tek güç haline gelmek amacıyla 7 Haziran'da yapılacak parlamento seçimlerinde üçte ikilik sandalye sayısına ulaşmayı hedeflediği vurgulandı.

Makalede bu durumun Erdoğan ve Davutoğlu arasında çatışmaya neden olduğu öne sürülürken, "Ülkeyi tek başına yöneten ılımlı islam partisi koltuk sayısındaki çoğunluğu kaybetme riskiyle karşı karşıya. Ancak Erdoğan'ın her yolu deneyeceğine bahse girebilirsiniz" dendi.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False