GeriDünya İsrail'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor kaydedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor kaydedildi

İsrail'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor kaydedildi

İsrail'de 2 bin 32 kişide daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesiyle, salgında şimdiye kadarki en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte Covid-19 teşhisi konulan 3 hastanın yaşamını yitirdiği ve 2 bin 32 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Bu, virüsün ülkede ilk görüldüğü 21 Şubat'tan bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

İsrail'de böylece Covid-19 kaynaklı can kaybının 433’e, vaka sayısının da 56 bin 748'e yükseldiği aktarıldı.

Son 24 saatte 27 binden fazla test yapıldığı belirtilen açıklamada, hastalardan 295’inin durumunun ağır olduğu, 23 bin 560 kişinin ise iyileştiği belirtildi.

AKTİF VAKA SAYISI 33 BİNİ GEÇTİ

Salgında ikinci dalganın etkili olduğu ülkede mayıs ayında 2 binin altına düşen aktif vaka sayısı da son günlerdeki sert yükselişle 33 bin 168'e ulaştı.

Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Covid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.

Salgın nedeniyle kapatılan okullarda yeniden eğitime başlanmış, alışveriş merkezleri, pazarlar ve lokantaların da içinde yer aldığı işletmeler tekrar açılmıştı.

Vaka sayılarındaki sert yükseliş nedeniyle İsrail yönetimi, 6 Temmuz'da aralarında spor salonları ve gece kulüplerinin de yer aldığı mekanların yeniden kapatılması kararı almıştı. Sinagog ve lokantalara da 20 kişi sınırlaması getirilmişti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False