GeriDünya İsrail, Gazze'de hastane vurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail, Gazze'de hastane vurdu

İsrail, Gazze'de hastane vurdu
refid:26857512 ilişkili resim dosyası

Gazze'deki El Aksa Şehitleri Hastanesi, İsrail tanklarının açtığı top ateşinde vuruldu. Üçüncü kattan vurulan hastanede can kayıpları var.

Gazze Şeridi'nde görevini fiili olarak sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra, üçüncü katından isabet alan hastanedeki en az dört kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. El Kudra, olayda 16 kişinin de yaralandığını belirtti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ise can kaybının beş olduğunu bildirdi.

İsrail topçu birliklerinin daha önce de Vefa ve Beyt Hanun Hastanelerini hedef aldığını hatırlatan El Kudra, söz konusu saldırıların "savaş suçu" olduğunu ifade etti.

İsrail, Gazzede hastane vurdu GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI 500'Ü GEÇTİ


ABBAS VE MEŞAL GÖRÜŞTÜ

Bu arada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ile Katar'ın başkenti Doha'da bir araya geldiği bildirildi. Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, ikili görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurmanın yollarını ele aldı ve Abbas, Mısır'ın sunduğu ateşkes önerisine uyulması gerektiğini vurguladı.

Mısır geçen pazartesi, İsrail ve Filistin tarafına ateşkes önerisinde bulunmuştu. "Tarafların karşılıklı olarak düzenledikleri saldırılara son vermesi, sınır kapılarının açılması ve giriş çıkışlara izin verilmesi" maddesinin de yer aldığı ateşkes önerisi İsrail tarafından kabul edilmiş, Filistin halkının ihtiyaçlarına cevap vermediği gerekçesiyle Hamas ve İslami Cihad hareketleri tarafından reddedilmişti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False