GeriDünya İsrail devleti Filistin'e destek veren ünlü modeli hedef gösterdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail devleti Filistin'e destek veren ünlü modeli hedef gösterdi!

İsrail devleti Filistin'e destek veren ünlü modeli hedef gösterdi!

10 Mayıs'tan bu yana dünyanın gözü önünde masum çocukları ve sivilleri katletmeye devam eden İsrail'e ünlülerin verdiği tepkiler devam ediyor. Yaşananlara en çok tepki gösteren isimlerden biri de ünlü manken Bella Hadid oldu. İsrail devleti resmi sosyal medya hesabından Filistin'e destek yürüyüşüne katılan Hadid'i hedef gösterdi.

İsrail Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 197 kişi hayatını kaybetti, 1235 kişi yaralandı; onlarca bina ise tamamen yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi.

Herkesin gözü önünde gerçekleşen bu vahşi saldırılara dünyanın dört bir yanından ünlüler de tepki göstermeye, sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaya ve hatta düzenlenen protesto yürüyüşlerine katılmaya devam ediyorlar.

İsrail’in bölgede uyguladığı şiddeti her fırsatta eleştiren ve bu konuda sesini duyuran en ünlü isimlerden biri olan ünlü manken Bella Hadid, önceki gün Brooklyn’de Filistinlilere destek yürüyüşüne katıldı.

Baba tarafından Filistin kökenli olan ünlü model Bella Hadid, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı.

İsrail devleti Filistine destek veren ünlü modeli hedef gösterdi

"ÖZGÜR FİLİSTİN!"

Protesto anında çekilen fotoğraflarını da Instagram hesabından paylaşan Hadid, “Kalbimin hissetme şekli bu. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin!” mesajını yayınladı.

Büyükanne ve büyükbabasının 1941 yılında Filistin'de evlendiklerinde çekilen fotoğrafını paylaşan Hadid, babası Muhammed Hadid’in ailenin sekiz çocuğundan biri olduğunu, 1948 yılında tüm ailenin önce Suriye’ye, ardından Lübnan ve Tunus’a iltica etmek zorunda kaldığını anlattı.

Hadid, "Ailemi seviyorum, mirasımı seviyorum, Filistin'i seviyorum. Daha iyi bir ülke için umutlarını kalbimde tutmak için güçlü duracağım. İnsanlarımız ve çevrelerindeki insanlar için daha iyi bir dünya diliyorum. Tarihimizi asla silemezler. Tarih tarihtir!" ifadelerini kullandı.

İSRAİL DEVLETİ HEDEF GÖSTERDİ!

Instagram hesabından yürüyüşte çekilen görüntüleri paylaşan Bella Hadid, İsrail devletinin resmi Twitter hesabı tarafından açıkça hedef gösterilerek, son günlerde yaşanan saldırılar haklı çıkarılmaya çalışıldı.

Yapılan paylaşımda, “Bella Hadid gibi ünlüler Yahudileri denize dökmeye destek verirken, aslında Yahudi devletini yok etmeye destek veriyorlar. Bu bir İsrail-Filistin sorunu olmamalı bu bir insanlık sorunu olmalı. Utanın!” ifadesi kullanıldı.

Babası Muhammed Hadid’in bir Filistinli olduğunu sık sık dile getiren 24 yaşındaki Hadid’in 26 yaşındaki ablası Gigi Hadid de sık sık İsrail’in saldırılarını kınayan paylaşımlarda bulunmuştu.

İsrail devleti Filistine destek veren ünlü modeli hedef gösterdi

2017'DE DE PROTESTOLARA KATILMIŞTI

Dört yıl önce katıldığı bir Filistin eyleminden fotoğrafını da paylaşan Hadid, "Lütfen okuyun ve kendinizi eğitin. Bu bir din meselesi değil. Bu birilerinin diğerine nefret kusması değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı" şeklinde konuştu.

O günlerde henüz 21 yaşında olan Hadid ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını açıklaması üzerine "Haberleri izleyip Filistinli insanların acısını görünce, Filistin'in onlarca jenerasyonu için gözyaşı döküyorum." şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

İsrail devleti Filistine destek veren ünlü modeli hedef gösterdi

 

 

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False