İsrail basını sansürü Hürriyet'le deldi

Güncelleme Tarihi:

İsrail basını sansürü Hürriyetle deldi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 06, 2010 12:00

Hürriyet gazetesi'nin İsrailli komandoların dayak yediği fotoğrafları gösteren haberi İsrail basınında yer aldı. İsrail muhalif gazetesi Haaretz, sağ eğilimli Jerusalem Post ve ynetnews İsrailli komandonun ağladığı fotoğrafları internet sayfasında yayınladı.

Haberin Devamı

Hürriyet gazetesi, İsrail'in Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan gemilere kanlı baskınında İsrail komandolarının ağladığı fotoğrafları yayımladı.  

İsrail'in en önemli gazetesi Haaretz, Hürriyet'in yayımladığı fotoğrafları internet sitesinde manşete taşıdı. Haaretz'in "Türk gazetesi İsrail komandolarının dayak yediği 'sansürlenmiş' fotoğrafları yayımladı" başlıklı haberinde, İsrail Savunma Bakanlığı'nın İsrailli askerlerin dayak yediği ve ağladığı fotoğrafları sansürlediğini ancak gemideki aktivistlerin bu fotoğrafları yayımladığını yazdı.

Haaretz gazetesi, Hürriyet'in bu haberi manşetten "Ağlayan komando" başlığıyla verdiğini de belirtti. Fotoğraflarda İsrailli askerler, Türk aktivistler tarafından dayak yerken ve kanlan içinde kalırken görülüyor. Sağ eğilimli gazete Jerusalem Post ve ynetnews de Hürriyet gazetesinde yer alan fotoğrafları internet sayfalarına taşıdı.

Haberin Devamı

İsrail Savunma Bakanlığı sözcüsü ise görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada, İsrailli komandoların sadece yaşamlarını tehlikede hissettikleri duygusuna kapıldığ anlarda güç kullandığını, bu görüntülerin de bunun kanıtı olduğunu açıkladı. İsrail Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında İsrailli askerlerin rehin alınma tehlikesi yaşadıklarını da belirtti.

ynetnews'in hürriyet.com.tr sitesinde doğrudan link vermesi de dikkat çekti.

İsrail basını sansürü Hürriyetle deldi

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!