GeriDünya İngiliz polisi artık silah taşıyacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz polisi artık silah taşıyacak

İNGİLTERE'de, bir gelenek daha yıkıldı ve bazı bölgelerde, yaya olarak devriye görevi yapan polislere silah verildi.

Şimdiye kadar, Kuzey İrlanda'dakiler ve anti terör timleri hariç, Britanya'da silahsız olmakla ün yapan polisler, sadece tahta cop taşıyordu. Son günlerde, özellikle Notthingam'da, suç örgütleriyle uyuşturucu kaçakçılarının karıştığı silahlı çatışma olaylarının artması üzerine, bu çareye başvuruldu. Notthingam'daki silahlı çatışmaların benzerlerinin yaşandığı Liverpool, Birmingham, Leeds ve Manchester'da da polise silah dağıtıldı.

Notthingam sokaklarında çiftler halinde gezen polislerin bellerindeki Walther marka tabancalar, en çok çocukların ilgisini çekti. Devriye görevi yapan polislere, içinde MP5 otomatik silah taşıyan polislerin bulunduğu minübüsler destek veriyor.

Silahlı devriyelerin nerede görevlendirileceğine, o bölgenin emniyet müdürü karar veriyor. Şimdilik, İçişleri Bakanlığı bu konuya müdahale etmiyor. Polis şefleri, devriyelere silah dağıtılmasıyla, suç örgütlerine sert bir mesaj verildiği inancındalar. Halk ise genellikle bu uygulamadan memnun olmakla birlikte, masum insanların polislerin silahından çıkacak kaza kurşunuyla ölmeleri olasılığından kaygı duyuyorlar.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False