GeriDünya ‘İmdat’ telefonundan 100 bin kadın yararlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘İmdat’ telefonundan 100 bin kadın yararlandı

‘İmdat’ telefonundan 100 bin kadın yararlandı
Abone Olgoogle-news

Almanya'da Aile Bakanı Manuela Schwesig ile Asayiş Şubesi (BKA) Başkanı Holger Münch, aile içi şiddete ilişkin istatistikleri açıkladı. Almanya'da geçen yıl dört duvar arasında 127 bin 457 şiddet olayı yaşandı.

ŞİDDET kurbanlarının yüzde 82'si kadın ve bunların yüzde 17'si göçmen kökenli. Kurbanların yüzde 49'u şiddet olayına kadar kendisine şiddet uygulayan kişiyle birlikte yaşıyordu. Şiddet olaylarında 65 bin 800 yaralama, 16 bin 200 tehdit, 11 bin 400 ağır yaralama, 7 bin 900 takip, 331 cinayet olayı var. Almanya’nın Aile Bakanı Manuela Schwesig, “Kadın, erkek ve çocuklara şiddet özel bir olay değil. Bir suç ve takip edilmesi gerekir“ dedi.

Schwesig, şiddete uğrayan ve şiddet olaylarına tanık olanları seyirci kalmamaya çağırdı ve bunun için kurulan, 15 dilde hizmet veren imdat telefonuyla ihbar etmeye çağırdı. Şimdiye kadar 100 bin kadının imdat telefonundan yararlandığını açıklayan Bakan Schwesig, imdat hattının her gün ve 24 saat açık olduğuna işaret etti ve ayrıca telefon eden kişinin kimliğinin gizli kaldığını vurguladı. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle