GeriDünya Hollywood’dan Hillary’ye bağış yağdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollywood’dan Hillary’ye bağış yağdı

Hollywood’dan Hillary’ye bağış yağdı
refid:4788845 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Kasım ayında New York’tan yeniden Demokrat Parti senatör adayı olacak olan Senatör Hillary Rodham Clinton’un seçim kampanyasına, aralarında Tom Hanks, Jennifer Lopez ve Owen Wilson’ın bulunduğu Hollywood ünlüleri bağışta bulundu.

2008 Başkanlık seçimleri için de adı geçen Clinton’un Demokrat Parti’den adaylığında karşısında ciddi bir rakip olmamasına rağmen ciddi boyutlarda bağış topladığı belirtildi. Oscarlı yıldız Tom Hanks ve eşi Rita Wilson’ın Clinton’un seçim kampanyasına, yasalara göre maksimum miktar olan 4 bin 200 dolar bağışta bulunduğu belirtilirken, kampanyaya bağışta bulunan isimlerin listesinin 4 bin sayfayı bulduğu ve toplam 43 milyon dolar topladığı belirtiliyor.

Clinton’un seçim kampanyasına bağışta bulunan diğer Hollywood yıldızları arasında, Owen Wilson (2 bin 100 $), Chris Rock (2 bin 100 $), şarkıcı Bette Midler ve James Caan (4 bin 200 $), Donald Trump’ın eski eşi Marla Maples (2 bin $), yönetmen Rob Reiner (3 bin 200 $), Billy Crystal (4 bin $) ve Walt Disney Co. CEO’su Robert Iger (2 bin 100 $) dikkat çeken isimler.
False