GeriDünya Hillary boşanacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hillary boşanacak

Evlilik yaşamı boyunca eşinin başka kadınlarla ilişkilerine ve seks skandallarına katlanmak zorunda kalan Hillary Clinton, ABD Başkanlığı görevini tamamladığında, Bill Clinton'dan boşanmayı planlıyor.

Clinton Ailesi'ne yakın kaynaklara dayanılarak verilen haberde, Hillary'nin Beyaz Saray'daki siyasi etkinliği ve gücünden büyük haz duyduğu, ülkeye katkıda bulunduğuna inandığı, ancak görev süresi dolduğunda eşinden ayrılacağı ifade edildi. Haberde, Hillary Clinton'ın, kızı Chelsea'nin duygularını da hesaba kattığı kaydedildi. Aileye yakın bir kaynağın, ‘Hillary, yıllardır kamuoyu önünde küçük düşürülmekten bıktı. Bill, bu işleri usturuplu yapmasını bile beceremiyor’ dediği bildirildi.

CLINTON DA İSTİYOR

Monica Lewinsky'nin gizli konuşmalarını içeren bant kayıtlarında ise ABD Başkanı'nın boşanmaktan söz ettiği belirtildi. Bill Clinton ile cinsel ilişkiye başladığında 21 yaşında olan Lewinsky'nin, ‘Başkan’ın eşi olma' rüyaları gördüğü de kaydedildi. Monica Lewinsky, Clinton'ın, sık sık, Hillary ile evliliğindeki sorunları gündeme getirdiğini de söyledi.

Lewinsky, gizli bantları Özel Savcı Kenetth Starr'a veren Linda Tripp'e, ‘görevi bitince yalnız olacağını söylüyor, o zaman onunla birlikte olabilirim’ dedi.

Daha önce kaleme alınan kitaplarda ise, Bill Clinton'ın çeşitli dönemlerde eşinden boşanmayı çok ciddi olarak düşündüğü belirtilmişti.

Castro Clinton’a destek verdi

Papa'nın Küba'yı ziyareti sırasındaki tutum ve konuşmalarıyla, başta eski hayranları olmak üzere, dünyayı ‘şaşırtan’ Fidel Castro, şimdi de ABD Başkanı'na destek açıklaması yaptı: ‘‘Clinton, komplo kurbanı. Bu zor durumdan kurtulmasını istiyoruz.’’ Monica Lewinsky ile ilişkileri konusunda da ‘‘Clinton'ın rakiplerinin kirli işleri var. Başkan zor durumda ve biz buna sevinmiyoruz. Aksine, bu sıkıntıları aşmasını samimiyetle diliyoruz’’ dedi. Castro ayrıca, Papa'nın Küba gezisinin Clinton'ın seks skandalı sebebiyle gölgede kaldığını, yine de ziyaretin ABD halkı tarafından dikkatle izlendiğini söyledi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle