Grooveshark'ın kurucularından Greenberg ölü bulundu

Groovesharkın kurucularından Greenberg ölü bulundu

Bir dönem internetten müzik dinlemenin öncülerinden sayılan ve plak şirketleriyle yaşadığı hukuki anlaşmazlıkların ardından kısa süre önce kapatılan Grooveshark'ın kurucularından Josh Greenberg, Florida'daki evinde ölü bulundu. Greenberg 28 yaşındaydı.

Haberin Devamı

Groovesharkın kurucularından Greenberg ölü bulundu


Gainesville polisi, Twitter üzerinden yayımladığı mesajında, ölüm olayında herhangi bir kuşku verici nokta bulunmadığını, olayın intihar da olmadığını açıkladı.

Grooveshark yıllardır çeşitli plak şirketleriyle yaşadığı hukuki anlaşmazlıklar ardından bu yıl Nisan'da kapanmıştı.

Mahkeme, Grooveshark müzik sitesini kurulurken telif haklarının bilerek çiğnendiğine hükmetmiş ve 736 milyon dolar tazminat ödenmesi gerekebileceğini bildirmişti.

2006 yılında faaliyete geçen Grooveshark'ın sahipleri siteyi kapatırken yayımladıkları açıklamada, "Büyük iyiniyetimize rağmen çok büyük hatalar yaptık. Hizmete koyduğumuz büyük miktarda müzik için telif hakkı sahiplerinden izin almadık. Bu yanlıştı. Koşulsuz özür diliyoruz." dediler.

Greenberg'in annesi, Gainesville Sun gazetesine, son dönemde oğlunun keyfinin yerinde olduğunu anlattı.

Lori Greenberg, oğlunun sağlık sorunları olduğunu sanmadığını belirtti ve "Yeni başlatacağı işlerle ilgili olarak heyecan duyuyordu." dedi.

Gazetenin haberine göre, Grooveshark'in en faal olduğu dönemde şirkette 145 kişi çalışıyordu.

Greenberg'in dostları ve eski meslektaşları sosyal medya üzerinden üzüntülerini paylaşıyor.

Tyler Nettleton adlı teknik uzman, "Bana Grooveshark'ta mesleğime başlama şansı tanıdığın için teşekkürler @joshgreenberg. Dünya büyük bir girişimciyi kaybetti." dedi.

Groovesharkın kurucularından Greenberg ölü bulundu

Haberle ilgili daha fazlası: