GeriDünya Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi!

Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi!

'Dünyanın en uzun tırnakları' rekorunu 2017'de elde etmişti... Ayanna Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirince tekrar gündeme geldi. Kadının tırnakları için harcadığı para ve zaman ise dudak uçuklatacak cinsten.

Dünyadanın en uzun tırnaklara sahip ünvanını 2017'de elde eden Ayanna Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirdi. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırıyordu.

ABD'nin Teksas eyaletindeki Houston şehrinde yaşayan Ayanna Williams, 2017'de 5,7 metrelik tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Görenleri iki kez şaşırtmayı başaran Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirdi.

Tırnak kestirme işlemi ise, Fort Worth bölgesindeki bir dermatolog tarafından gerçekleştirildi. Kesimde testere kullanıldı. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırırken, tırnaklarını boyamak için ise iki şişe oje sürüyordu.

Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi

ARTIK KURTULABİLİRİM

Hayatını zorlaştıran tırnaklardan kurtulmaya karar verdiğini ifade eden Williams, "Uzun haldeki tırnaklarımla bulaşık yıkamak, çarşaf sermek gibi gündelik ev işlerini yapamıyorum. Rekor hedefim vardı. Onu da gerçekleştirdiğime göre artık tırnaklardan kurtulabilirim" dedi.

Williams "Tırnaklarım olmasa kraliçe kalmaya devam edeceğim" derken bundan böyle tırnaklarını 15 santimetreden fazla uzatmayacağını da söyledi. Rekortmen tırnak ise artık Florida'da bir müzede sergilenecek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False