GeriDünya 'Göğüs çatalı' deprem yaratmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Göğüs çatalı' deprem yaratmadı

'Göğüs çatalı' deprem yaratmadı
refid:14540274 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Depremlerin artmasını kadınların 'edepsiz' giyinmesine bağlayan İranlı din adamının tezini test etmek için yüz binlerce kadın 'göğüs çatalını gösteren' dekolteler giydi.

HEPSİ AYNI ANDA SOYUNDU 

 

Amerikalı bir blogcunun başlattığı ‘bilimsel’ deneyde, kadınların dekolte giyimiyle dünyadaki depremler arasındaki korelasyon aranıyor. Bugün sona ermesi beklenen ‘deney’ Twittter ve Facebook’un en popüler konularından biri haline gelmiş durumda.

Deneyi başlatan blogcu Jennifer McCreight, kişisel blogunda yazdığı yazıda çok sayıda kadının ‘dekolte’ kıyafetler giyerek ‘deprem yaratmaya çalışmalarını’ talep etti. McCreight’in “Boobquake’ adını verdiği deneye katılım çağrısı şöyleydi: “26 Nisan’da göğüs çatalımı en çok gösteren tişörtümü giyip deneye başlıyorum. Diğer araştırmacı kadınları da aynı şeyi yaparak, göğüslerine atfedilen süper güçleri test etmeye davet ediyorum. Tüm bu rezil beden görüntüleri birleştiğinde eminim ki kocaman bir deprem yaratmayı başaracağız.”

McCreight’in çıkış noktası, İranlı bir din adamının dünyada son aylarda sıklaşan deprem felaketlerini “kadınların edepli giyinmemelerine’ bağlamasıydı. İranlı bir gazeteye açıklamalarda bulunan Hüccetülislam Kazım Sedici şöyle demişti: “Edepli giyinmeyen kadınlar genç erkekleri yoldan çıkarıyor, iffetlerini bozuyor ve toplumda zinayı yaygınlaştırıyor. Bu da depremleri artırıyor”.

Deneye çok sayıda kadının ‘göğüs dekolteriyle’ katıldığı, ancak henüz bu sayıya paralel bir deprem meydana gelmediği belirtiliyor. McCreight’in 'Boobquake’ deneyi elbette Facebook ve Twitter’da izleme rekorları kırdı. Facebook’ta oluşturulan destek sayfasına üye olup ‘deney’e katılan kadın sayısı 100 bini geçerken, kampanyanın Twitter sayfası da en çok izlenenlerden biri oldu

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle