GeriDünya Generalin oğlunun bacağı koptu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Generalin oğlunun bacağı koptu

Generalin oğlunun bacağı koptu
refid:12123539 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İngiliz ordusunda görev yapan General Nick Parker'ın oğlu Afganistan'da Taliban bombasıyla bacağını kaybetti. Genç asker Harry Parker ölümle pençeleşiyor.

İngiltere’de ordunun üç numaralı komutanı olan ve birkaç yıl içinde Genelkurmay Başkanlığı’na yükselmesi beklenen Korgeneral Sir Nick Parker’ın oğlu Afganistan’da ağır yaralandı. Afganistan’daki İngiliz kuvvetlerinin komutanlığını da üstlenen ve NATO Kuvvetlerinin ikinci komutanı olan General Parker’in 26 yaşındaki oğlu yüzbaşı Harry Parker, cumartesi akşamı Helman eyaletinde Taliban’a karşı bir operasyona katıldı. Operasyon sonrası karargaha dönerken, yola gömülü bir bombanın patlaması sonucu bir bacağını kaybetti. Ağır yaralı olarak sağlık merkezine götürülen Parker, daha sonra uçakla Birmingham’daki bir hastaneye nakledildi. Doktorlar durumu ağır olan Parker’ın diğer bacağını da kaybedebileceğini açıkladı.  

GENERAL OĞLUNU ZİYARET ETTİ

Saldırı sırasında tatilde olan 54 yaşındaki General Parker da İngiltere’ye dönerek hastaneye gitti.

Askeri sözcü, “General Nick, eşi ve diğer aile üyeleri Harry’nin başına gelenler nedeniyle derin bir üzüntü duyuyor. General içinde bulunulan durumun taşıdığı tehlikeleri çok iyi biliyor. Bir anne-baba için başa çıkılması en zor durumlardan biri” ifadesini kullandı. Yüzbaşı Parker, iki yıl önce İngiliz askerlerinin Irak’ın Basra kentinde düzenledikleri operasyona da katılmıştı.

IRAK’TA DA SAVAŞA KATILMIŞTI

İngiltere’nin Genelkurmay Başkanı olması beklenen Parker’ın (solda) oğlu yüzbaşı Harry (üstte) iki yıl önce Basra’da savaştı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle