GeriDünya "Gazze Kerbela gibi"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Gazze Kerbela gibi"

"Gazze Kerbela gibi"
refid:10688955 ilişkili resim dosyası

İranlı Ayetullah Rafsancani "Siyonist düşmanlar, İmam Hüseyin'in düşmanlarından farksız. Gazze Kerbela gibi" dedi.

Uzmanlar Meclisi ve Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Ali Ekber Haşimi Rafsancani, “İsrail'in masum ve savunmasız Filistinlilere yönelik saldırılarını” kınayarak, İslam ülkelerinden, Filistin halkına “askeri ve siyasi başta olmak üzere her türlü yardımı” yapmalarını istedi.

Rafsancani, Tahran Üniversitesi bahçesinde verdiği cuma hutbesinde, “Gazze Şeridi'nde yaşananların İsrail, ABD, Avrupa, bazı Arap ve İslam ülkeleri için utanç verici olduğunu” söyledi.

“İsrail'in küçük bir alanda az sayıdaki bir topluluğu modern silahlarla dilediği gibi bombaladığını, masum ve savunmasız insanları öldürdüğünü” anlatan Rafsancani, “İsrail büyük yanlış yapıyor, ahmakça hareket ediyor. Siyonist rejimi destekleyen ABD ve Avrupa da yanlış yapıyor” dedi.

Rafsancani, “İsrail'in, terörizm üzerine kurulduğunu, terörizmin siyonist rejimin doğasında olduğunu ve bugün Gazze'de de bunların yaşandığını” belirtti.

“Gazze'de yaşananlar çok acı olaylardır. Onlar için de yas tutuyoruz. Gazze'deki facia, Kerbela'dakinin bir örneğidir” diyen Rafsancani, “1,5 milyon Filistinli'yi muhasara eden ve büyük faciayla karşı karşıya bırakan siyonist düşmanların, İmam Hüseyin'in düşmanlarından geri kalır tarafı yok” ifadesini kullandı.
İsrail'in Filistin direnişi karşısında başarısızlığa uğradığını anlatan Rafsancani, olası kara saldırısında Filistinlilerin kendilerini en iyi şekilde savunacaklarını ve mücadelenin sona ermeyeceğini kaydetti. Rafsancani, “diğer Müslüman halklarla birlikte İran halkının da Filistinli kardeşlerine yardım için seferber olduğunu” belirtti.
Muharrem ayı münasebetiyle Kerbela olayına değinen ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin yaşadıkları acılarla karşılaştıran Ayetullah Rafsancani, konuşmasının bazı bölümlerinde göz yaşını tutamadı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False