GeriDünya Gates'den aşı kampanyasına 100 milyon $
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gates'den aşı kampanyasına 100 milyon $

Microsoft Şirketi'nin Başkanı ve dünyanın en zengin adamı Bill Gates'in üçüncü dünya ülkesindeki çocukların aşı kampanyasına 100 milyon dolar (30.4 trilyon lira) bağışlayacağı bildirildi.

The Washington Post Gazetesi'nin haberine göre Bill Gates ve eşi Melinda, bağışı William H.Gates Vakfı aracılığıyla yapacak. Para üçüncü dünya ülkelerinde yaşayan çocuklara menenjit, solunum ve bağırsak hastalıklarıyla ilgili aşı kampanyasında kullanılacak.

Gates'in bağışladığı para doğrudan aşı alımı için değil, kampanyanın örgütlenmesi için kullanılacak. Dünya Sağlık Örgütü'nün Genişletilmiş Aşılama Kampanyası'nda görev alan sağlık görevlisi Jay Wenger, ‘Bu büyük bir adım ve iyi bir para, memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak bu para insanları aşılamak için yeterli değil’ dedi.

Aşı kampanyası merkezi Seattle'da bulunan Sağlıkta İlerici Teknolojiler Programı isimli bir kurum tarafından yönetilecek. BM Çocuk Fonu UNICEF ile merkezi Seul'de bulunna Uluslararası Aşı Enstitüsü de kampanyaya destek olacak.Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False