GeriDünya Fatih Akın: Gerekirse banka bile soyarım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Akın: Gerekirse banka bile soyarım

Fatih Akın: Gerekirse banka bile soyarım

Yönetmen Fatih Akın, fonda 1915 olaylarını işlediği ‘The Cut’ (Kesik) filmiyle sinema çevrelerini düş kırıklığına uğrattı.

Fatih Akın’ın yeni filmi ‘Tschick’ şimdi gün sayıyor ve perşembe günü vizyona girecek. Hamburger Abendblatt gazetesine konuşan Akın, yeni filmi için para bulmakta çok zorlandığını anlattı: “Farklı bir film yapmak istedim. Çekime üç ay kala projenin fişi çekildi. Bunun mutlaka ‘The Cut’ filmimin maddi başarısızlığıyla ilişkisi var. Daha önce her mali desteği alırken, birden başarısız bir yönetmen oldum. Elbette insan kaygılanıyor. Sonuçta bir şirketim var, çalışanların parasını ödemem gerekiyor. Ailemi geçindirmek zorunda kalırsam, o zaman her şeyi yaparım. O zaman banka bile soyarım. Ama o noktaya henüz gelmedim. Tiyatroya geçmeyi düşündüm. Güzel sanatlarda ders vermek istedim, ama başvuruda geciktim. Eşim önce bir tatil yapalım dedi. O sırada ‘Tschick’ filmi için teklif aldım.”

Fatih Akın: Gerekirse banka bile soyarım

ARADA BİR YÖNETMENLİK YAPMAM LAZIM

Fatih Akın’ın yeni filmi ‘Tschick’, yazar Wolfgang Herrndorf’un aynı adlı gençlik romanından uyarlama. Rusya göçmeni ‘Tschick’ lakaplı gençle varlıklı bir Alman genci arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Filmin senaryosu ve yapımının kendisine ait olmadığını belirten Fatih Akın, “Senaryo ve yapımı bana ait olunca, daha çok zamana ihtiyacım var. Ben 3-5 yılda değil, bir buçuk yılda bir film çevirmek istiyorum. Bunun için arada bir sadece yönetmenlik yapmam gerekiyor” dedi. BERLİN

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False