GeriDünya Eurovision kazanmamak için sigorta yaptırdılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eurovision kazanmamak için sigorta yaptırdılar


Ünsal TURAN / KOPENHAG

Geçen yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazandığı için bu yılki yarışmayı düzenleyen Danimarka, organizasyon çok masraflı olduğundan bir daha kazanmamak için elinden geleni yapıyor. Kazara bir daha kazanırlarsa, masrafları üstlensin diye bir sigorta şirketiyle anlaşma yaptılar. Basın ise Danimarka'nın, yarışmayı Yunanistan'ın kazanması için şike yapacağını ileri sürüyor.

Önümüzdeki cumartesi akşamı, Eurovision Şarkı Yarışması'na ev sahipliği yapacak olan Danimarka'nın, yarışmaşı kazanmamak için dua ediyor.

Danimarka'nın, çok masraflı olan organizasyonu bir daha yapmamak için yarışmanın kazanılmamasını istediği belirtilirken, yetkililerin daha da ileriye giderek, ‘‘kazara yarışmanın kazanılması’’ durumunda 4 milyon (544 milyar lira) kronluk bir sigorta yaptırdığı ortaya çıktı. Yani Danimarka yarışmayı tekrar kazanacak olursa, 200 milyon krona malolan (27.2 trilyon lira) organizasyonun tüm masraflarını sigorta şirketi karşılayacak.

Aylardır süren organizasyonun çok masraflı olması üzerine ‘‘kazanma ihtimaline karşı’’ sigorta yaptıran yetkililer, şimdi merakla cumartesi akşamı yapalacak olan finallerde elde edilecek sonucu bekliyorlar.

Yarışmada Türkiye'yi ‘Sevgiliye Son’ adlı parçayla Sedat Yüce temsil ediyor.

DANİMARKA ŞİKE YAPACAK

Bu arada Danimarka basınında yer alan haberlerde, Danimarka'nın Yunanistan'ın kazanması için şike yapacağı ileri sürüldü. Haberlerde, Danimarka'nın puanlarını Yunanistan'a vereceği ve oylama sırasında Yunanistan'ın kazanmasını sağlamak için şike yolları aradığı yer aldı.

Yarışmaya davet edilmelerine rağmen Kraliyet Ailesi'nden kimsenin yarışmayı izlemeyeceği haberi de Danimarkalıları kızdırdı. Kraliçe Margrethe II ve eşi Prens Henrik'in Fransa'daki şarap şatolarında oldukları, Danimarka'da bulunan Veliaht Prens Frederik ve kardeşi Prens Joachim'in yapılan davetleri geri çevrildiği bildirildi. Prenslerin yaveri Per Hornit, ‘‘Danimarka TV'si Prenslere davetiye gönderdi ancak Kraliyet ailesi, yarışmada temsil edilmek istemiyor. Davetler geri çevrildi’’ şeklinde açıklama yaptı. Danimarka Turizm Genel Müdürlüğü, Danimarka'nın dünyaya kötü tanıtılacağını öne sürerek, Kraliyet Ailesi'ne ateş püskürdü.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False