Ermenistan’la ikinci buluşma 24 Şubat’ta Viyana’da

Güncelleme Tarihi:

Ermenistan’la ikinci buluşma 24 Şubat’ta Viyana’da
Oluşturulma Tarihi: Şubat 05, 2022 07:00

Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkileri normalleştirme süreci toplantısının ikincisi 24 Şubat’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılacak.

Haberin Devamı

Dışişleri Bakanlığı önceki akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Türkiye’nin Ermenistan Özel Temsilcisi eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Ermenistan Özel Temsilcisi Parlamento Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan arasındaki ikinci buluşmanın, Viyana’da 24 Şubat’ta yapılacağını duyurdu.

UÇAK SEFERLERİ

Temsilcilerin ikinci buluşması İstanbul ile Erivan arasında karşılıklı uçak seferlerinin başlamasından bir gün sonra kesinleşti. Özel temsilcilerin ilk toplantısı Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılmıştı. İlk buluşmada görüşmelerin devam etmesi ve diplomatik temas dahil sınırın açılması ile ilişkilerin normalleşmesini hızlandıracak diğer konuların ele alınmasında mutabık kalınmıştı. Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Rubinyan’ın 11-13 Mart’taki Antalya Diplomasi Forumu’na da katılmaları bekleniyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın “Antalya’daki foruma katılabiliriz” açıklamasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Memnun oluruz” yanıtını vermişti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!