GeriDünya Erdoğan'a devlet nişanı verildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'a devlet nişanı verildi

Erdoğan'a devlet nişanı verildi
refid:12780949 ilişkili resim dosyası

Pakistan'da temaslarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Keşmir Bölgesinin Başkenti Muzafferabad'ta TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutları ve sosyal tesislerin açılışını yaptı. Erdoğan'a "Pakistan Devlet Nişanı" da verildi.

ERDOĞAN'A PAKİSTAN DEVLET NİŞANI VERİLDİ

İslamabad'dan helikopterle Muzafferabad'a geçen ve burada coşkuyla karşılanan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani ile birlikte tesislerin açılış töreninde dua etti. Başbakan Erdoğan'a daha sonra Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, Pakistan Devlet Nişanı'nı verdi.  

2005 yılındaki deprem ardından Türkiye tarafından yaptırılan deprem konutlarının açılış töreninde Erdoğan, açılışını yaptığı spor salonu dolduranlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

Erdoğan, karateci çocukları ilgiyle izledi. Erdoğan bölgede yapılan bir caminin açılışını da yaptı. Erdoğan'ın heyeti için öğle yemeği verildi. Başbakan burada yaptığı konuşmada Türk- Pakistan dostluğuna vurgu yaptı. Erdoğan, “Biz depremden önce de sonra da dostuk, öyle kalacağız” dedi.

Erdoğan ve beraberindeki heyet daha sonra tekrar İslamabad’a döndü.

ERDOĞAN'A DEVLET ONUR NİŞANI

Başbakan Erdoğan'a ayrıca Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari tarafından "Devlet Onur Nişanı" verildi.

Başbakan Erdoğan, Pakistan temaslarının ikinci gününde, Cumhurbaşkanı Zerdari tarafından kabul edildi. Yaklaşık 45 dakika süren kabulün ardından, Erdoğan'a Pakistan Devlet Onur Nişanı (Nişan-ı Pakistan) verilmesi dolayısıyla bir tören düzenlendi.

Başbakan Erdoğan'a nişanı Cumhurbaşkanı Zerdari tarafından taltif edildi.

Törende, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanları Zafer Çağlayan, Mehmet Aydın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Pakistanlı üst düzey yetkililer de hazır bulundu.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Zerdari, Başbakan Erdoğan onuruna bir yemek verdi.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari'nin kız kardeşi Faryal Talpur ile görüştü.

Pakistan'daki temaslarını tamamlayan Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte TSİ 17.25'te İslamabad'dan ayrılarak İran'a hareket etti.

 

Erdoğan, askeri Çaklala havaalanından, Pakistan Federal İletişim Bakanı Dr. Arbab Alemgirhan ve milletvekili eşi Esma Alemgirhan, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Babür Hızlan ile askeri yetkililer tarafından uğurlandı.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False