Elliot Rodger'ın katliam yapacağını ailesi biliyordu

Elliot Rodgerın katliam yapacağını ailesi biliyordu

ABD’nin California eyaletinde önceki gün ‘Hunger Games’ (Açlık Oyunları) filminin yönetmen yardımcısı Peter Rodger’ın oğlu olan 22 yaşındaki Elliot Rodger’ın katlettiği 6 kişinin kimlikleri açıklandı. Rodger’ın katliamdan önce ailesine 140 sayfalık bir elektronik posta göndererek katliam yapacağının sinyallerini verdiği de ortaya çıktı.

Haberin DevamıKATLİAM YAPACAĞINI AİLESİ FARK ETTİ
California’da ölüm saçan 22 yaşındaki Elliot Rodger’ın katliamdan önce ailesi ve terapisti dahil bazı kişilere 140 sayfalık bir elektronik posta gönderdiği ortaya çıktı. Elliot’ın annesinin katliamdan birkaç saat önce maili okudu ve oğlunun Youtube sayfasına katliam yapacağını anlattığı videoyu fark etti. Derhal polisi arayan anne, eski eşini de yanına alarak Los Angeles’tan Santa Barbara’ya uçtu. Ancak oğullarını durdurmak için harekete geçen aile çok geç kalmıştı.

Baba Rodger ve eşi Fransız aktris Soumaya Akaaboune, yaptıkları açıklamada, “Rodger ailesi en derin şefkatlerini bu korkunç trajediyi yaşayan ailelere iletiyor” dedi. Saldırgan, yaşadığı dairedeki 3 erkek arkadaşını bıçakla öldürmüş, ardından aracıyla sokaklarda rasgele ateş açarak 3 kişinin daha canını almıştı.

Dün Elliot’ın bir markette müşterilere ateş açtığı kamera görüntüleri de yayımlandı. Aracında intihar eden İngiliz vatandaşı Rodger’ın bakir olduğu, kadınlar tarafından reddedildiği için cinayetleri işlediği sanılıyor.

Haberin Devamı

Elliot’ın kurşun deliklerine kurbanları anmak için çiçekler bırakıldı.

Elliot Rodgerın katliam yapacağını ailesi biliyordu

Rodger’ın öldürdüğü 6 gencin isimleri açıklanırken tüm kurbanların Santa Barbara Üniversitesi’nde okudukları belirtildi.
Elliot Rodger’ın öncelikle oda arkadaşları Weihan Wang ve Cheng Hong’u bıçaklayarak öldürdüğü öğrenildi.

Elliot Rodgerın katliam yapacağını ailesi biliyordu

Rodger’ın üçüncü kurbanı Geoger Chen’i(solda) yine kaldığı odada öldürdü. Rodger, 20 yaşındaki Chris Michael-Martinez'i ise silahla vurarak öldürdü.

Elliot Rodgerın katliam yapacağını ailesi biliyordu

Rodger’ın katlettiği 19 yaşındaki Veronika Weiss ve 22 yaşındaki Katie Cooper aynı kız öğrenci yurdunda kalıyordu.


Haberle ilgili daha fazlası: