GeriDünya Eleştirmenlerin şampiyonu “The Social Network” oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eleştirmenlerin şampiyonu “The Social Network” oldu

Eleştirmenlerin şampiyonu “The Social Network” oldu
refid:16772050 ilişkili resim dosyası

16’ncı geleneksel Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri (Critics' Choice Awards) sahiplerini buldu. En iyi film ödülünü Facebook’un kuruluş hikayesini anlatan “The Social Network” alırken, en fazla sayıda ödüle altı kategoriyle “Inception” layık görüldü.

ELEŞTİRMENLERİN ŞAMPİYONU "THE SOCIAL NETWORK" OLDU

 

Sinema Eleştirmenleri Derneği üyelerinin seçimiyle belirlenen ödüller Hollywood Palladium’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

 

En iyi erkek oyuncu kategorisinde ödülü “The King’s Speech” filminde kekemeliğini yenen İngiltere Kralı 6’ncı George rolüyle Colin Firth kazandı. En iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi ise “Black Swan”ın deliren balerini Natalie Portman oldu.

 

“The Social Network” en iyi film dışında yönetmeni David Fincher’a en iyi yönetmen, Aaron Sorkins’e en iyi uyarlama senaryo ve Trent Reznor ile Atticus Ross’a en iyi film müziği ödüllerini de getirdi. "Birkaç düşman kazanmadan, 500 milyon arkadaş edinemezsiniz" sloganıyla tanıtılan filmin başarısı, "'The Social Network' birkaç arkadaş daha edinmiş" yorumlarına neden oldu.

    

INCEPTION ALTI DALDA ÖDÜL ALDI

Bir boks ringinde geçen “The Fighter” filmi ise Christian Bale’in en iyi yardımcı erkek oyuncu, Melissa Leo’nun en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi kadro ödülleriyle üç ödüle layık görüldü.

 

Ancak ödül sayısına bakılırsa gecenin şampiyonu Inception oldu. Christopher Nolan’ın yönettiği psikolojik rüya temalı gerilim filmi, sinematografi, sanat yönetimi, montaj, görsel efekt, ses ve en iyi aksiyon filmi dallarında ödüle layık görüldü.

 

Gecenin diğer kazananları ise şöyle:     

 

Toy Story 3 – en iyi animasyon

Waiting for Superman – en iyi belgesel

Easy A – en iyi komedi filmi

The Girl with the Dragon Tattoo – en iyi yabancı film

Hailee Steinfeld – en iyi genç oyuncu (Coen Biraderlerin yönettiği “True Grit” filmiyle)

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False