GeriDünya Dubai'de pahalı düğünlere hapis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dubai'de pahalı düğünlere hapis

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) büyük masraflarla yapılan düğünlere para cezası veya hapis geliyor.

Körfez Haberleri gazetesinin bildirdiğine göre, ülkede yeni çıkan bir kanun, savurganca düğün yapan çiftlere ya hapis cezası ya da 500 bin dirhem (41 milyar TL) para cezası verilmesini öngörüyor.

Evlilik Fonu yetkilisi, BAE Emiri Şeyh Zayid bin Sultan el Nahyan'ın getirdiği bu cezasının nedenini ‘Herşeyden evvel bu tür düğünlerin israfa yol açması, ayrıca Emir Şeyh Zayid’in, parasızlık yüzünden evlenememiş 18 yaş üzerinde genç görmek istememesi' olarak açıkladı.

BAE'de, 1992 yılında, düğün masraflarını hafifletmek amacıyla evlenen her çifte 70 bin dirhem (5.7 milyar) yardımda bulunmak üzere Resmi Evlilik Fonu kurulmuştu. Hedef, yüksek başlık ve düğün parası yüzünden Arap erkeklerinin yabancı kadınları tercih etmesini önlemekti.

Fon başkanı, hapis cezasının süresinin henüz belirlenmediğini belirtirken, bir düğünün sahibinin ceza alması için, düğünün ne kadara mal olması gerektiği konusunda da kesin bilgi vermedi. Fon yetkilisi, yalnızca damadın 50 bin dirhemden (4 milyar) fazla başlık parası vermemesi ve düğün gecesi 21 deveden fazla kurban kesilmemesi gerektiğini söyledi.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False