GeriDünya Dragon uzaya vardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dragon uzaya vardı

Dragon uzaya vardı
Abone Olgoogle-news

ABD’nin uzay konusunda son yıllarda kaybettiği prestiji geri kazanmasını sağlayan SpaceX firmasının Crew Dragon kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştı. SpaceX şirketinin sahibi Elon Musk sosyal medyada ‘ABD’nin yeni kahramanı’ ilan edildi.

SpaceX’in önceki gün Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’yle (NASA) birlikte gerçekleştirdiği insanlı uçuşun ardından Falcon 9 roketi ucuna yerleştirilen ‘Dragon’ kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu’na başarılı bir şekilde kenetlendi. AFP’nin haberine göre, kapsül manuel kullanıma gerek kalmadan otomatik olarak istasyona kilitlenmeyi başardı.

ABD’NİN KAHRAMANI’

ABD’nin uzay konusunda son dönemde kaybettiği prestiji geri kazanmasına yol açan uçuşun ardından SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk’a sosyal medyada “ABD’nin yeni kahramanı” yakıştırması yapıldı. İş insanı Musk’ın sahibi olduğu California merkezli SpaceX firması, son altı yılını Crew Dragon kapsülünü inşa etmek ve test etmek için harcadı.

Dragon uzaya vardı

BU UÇUŞ NEDEN ÖNEMLİ?

UÇUŞUN tamamlanmasıyla birlikte 9 yıl aradan sonra ABD topraklarından uzaya ilk insan taşıma misyonu gerçekleşmiş olacak. Bu sebeple uzaya insan taşıma yarışında Amerika’nın prestijini yeniden kazanmasında önemli bir adım olarak görülüyor.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dakika... SpaceX'in ilk insanlı 'Crew Dragon' isimli uzay mekiği böyle fırlatıldı
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle