GeriDünya Diana kazasında esrarengiz Fiat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diana kazasında esrarengiz Fiat

Galler Prensesi Diana'nın ölümüyle sonuçlanan kazayı soruşturan Fransız savcılar, Mercedes üzerinde kalan boya izleri ve cam parçalarından ortaya çıkardıkları esrarengiz bir Fiat otomobilin peşine düştü. Savcılar, Diana'nın içinde bulunduğu, aşırı hızla giden Mercedes'in Paris'te Alma tünelinin hemen girişinde bir başka otomobile çarptığını belirlediler.

Fransız polisi kriminal dairesi dün kaza yerinde Mercedes otomobilin üzerinde başka bir araca ait boya izleri bulduğunu açıkladı. Mercedes'in sağ kapısı üzerinde bulunan boya izinin Fiat marka bir otomobile ait olduğunu belirleyen polis, sağ dikiz aynasının da kaza yerinden çok geride bulunduğuna dikkat çektiler. Polis ayrıca, esrarengiz Fiat otomobile ait kırık far camları da buldu.

Polisin tahminine göre, saatte 200 kilometreye yakın bir hızla giden Mercedes tünel girişinde önünde daha yavaş gitmekte olan Fiat marka bir otomobile sürtündü. Uzmanlara göre, kazaya bu çarpışmanın neden olması ihtimali çok düşük. Ancak polis yine de bu otomobilin peşinde.

Kazadan tek sağ kurtulan kişi olan korumanın şuuru ise kısmen yerine geldi. Savcılar korumanın ifadesini yarın alacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle