GeriDünya Dedesinin 58 milyar doları var ama...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  121
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dedesinin 58 milyar doları var ama...

Dedesinin 58 milyar doları var ama...
refid:10610945 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

58 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamı olan Amerikalı yatırımcı Warren Buffet'ın torunu Nicole Buffet, kulübede yaşıyor, sağlık sigortası bile yok. Ama "Dedem her zaman ’Parayı insan kendi kazanmalı’ der" diyor ve kendi parasını kazanmaya çalışıyor.

2008'de 58 milyar dolarlık servetiyle Microsoft'un sahibi Bill gates'i geçerek "Dünyanın en zengin adamı" olan Amerikalı yatırımcı Warren Buffet’in kulübede yaşayan torunu Nicole “Dedem her zaman ’Parayı insan kendi kazanmalı’ der. Belki de haklıdır” diyor.

Torun Nicole Buffet, iki yıl önce bir belgeselde “dünyadaki fakir ve zengin insanlar arasındaki uçurumu” anlattı. 

Warren Buffet kızı aileden "aforoz" etti

32 yaşındaki ressam torun Buffet, zenginlikle ilgili düşüncelerini Oprah Winfrey’in programına çıkarak “Keşke o kadar parayla başkaları için neler yapılabileceğini bilseydim. Bilmiyorum ve kendimi dışlanmış hissediyorum” dedi.

Bunun ardından 58 milyar dolarlık bir servete sahip olan yatırımcı Warren Buffet, aykırı ve bohem düşünceleriyle, tüm ülkenin dikkatini her zaman basından uzak bir yaşam sürmeye özen gösteren aileye çektiği gerekçesiyle genç kızı aileden “aforoz” etti.

Aslında evlatlık

Dedesinin 58 milyar doları var ama...

Warren Buffet

Marie Claire dergisinin ABD’de yayınlanan son sayısına röportaj veren Nicole Buffet, Warren Buffet’in en küçük oğlu Peter’in evlatlık kızı.

Nicole dört yaşındayken onun müzisyen annesiyle evlenen Peter, Nicole ve ikizini resmen evlatlık edindi ancak birkaç yıl sonra ondan boşandı.

Üniversite masraflarını karşıladı ama...

Nicole, 17 yaşındayken, dedesi ABD’nin en zengin adamı oldu ancak bunun duyulmasının ardından aileyi bir araya toplayarak onlara kimseye “sadaka” dağıtmayacağını söyledi. Nicole’un dedesi Buffet, onun üniversite masraflarını 28 yaşına kadar karşılamaya razı oldu.

Warren Buffet, Nicole’un televizyon programlarına çıkmasının ardından “Ben zaten hiçbir zaman seni ne duygusal ne de yasal olarak torunum gibi görmedim” diye yazan bir mektup gönderdi.

Dedesinin 58 milyar doları var ama...

Nicole Buffet, atölyesinde

Kulübede yaşıyor, sağlık sigortası bile yok

Nicole, resimlerini satarak yılda 40 bin dolar kazanıyor. California’da bir kulübede yaşıyor, ne kablolu televizyona yetecek parası var ne de sağlık sigortasına...

Nicole, “Dedemle en son iki yıl önce karşılaştık. O her zaman paranın kendi başına kazanılması gerektiğini söylüyor. Belki de haklıdır” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle