GeriDünya Cumhurbaşkanı Gül, Mısır yolcusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır yolcusu

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır yolcusu
refid:17172202 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Mısır'a kritik bir ziyaret gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kahire'ye gitmek üzere Ankara'dan ayrıldı.

Mısır'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı  düzenledi, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi Başkanı Mareşal Muhammed Hüseyin Tantavi'nin davetine icabetle günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere bu ülkeye gideceğini belirten Gül, içinde bulunulan dönemde Ortadoğu'da çok köklü  ve derinden değişimler gerçekleştiğine işaret etti.

Gül, Mısır'da büyük bir halk hareketi yaşandığını da dile getirerek yeni  dönemin şekillenmesine destek vermek ve Türkiye'nin tecrübelerini paylaşmak için  bu ziyareti yaptığını bildirdi.

Mısır devletinin güçlü çıkması, her şeyin Mısır halkının arzu ve istekleri yönünde şekillenmesi ve en kısa süre içinde neticelenmesini arzu  ettiklerini belirten Gül, “Bölgenin iki önemli ülkesi olarak bütün  tecrübelerimizi paylaşmak, görüşlerimizi açık fikirlilikle paylaşmak ve bu  süreçte Mısır halkına en güçlü desteğimizi vermek için bu ziyareti  gerçekleştiriyoruz. Bütün arzumuz şudur ki, bölgedeki bu değişim süreci, bütün  bölge ülkelerini güçlü bir şekilde ortaya çıkartır ve bölge ülkelerindeki bütün  haklar daha özgür, demokratik ve hukukun daha güçlü olduğu yeni dönemlerine  kavuşurlar” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle