GeriDünya ‘Çırak’ filmine Almanya’dan ‘En İyi Film’ ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Çırak’ filmine Almanya’dan ‘En İyi Film’ ödülü

‘Çırak’ filmine Almanya’dan ‘En İyi Film’ ödülü
Abone Olgoogle-news

Yönetmenliğini Emre Konuk’un üstlendiği ‘Çırak’ filmi, Almanya’da düzenlenen 23. Uluslararası Oldenburg Film Festivali’nde, ‘En İyi Film’ ödülüne layık görüldü. Konuk, ödül haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Daha önce ‘İz (Reç)’ ve ‘Halam Geldi’ filmlerinin görüntü yönetmenliğini üstlenen Konuk’un yönetmen koltuğuna oturduğu ilk uzun metrajlı filmi Çırak’ın oyuncu kadrosunda Hakan Atalay, Çiğdem Selışık Onat, Tuğrul Çetiner, Levent Öktem, Sencar Sağdıç, Beran Soysal ve Nilüfer Açıkalın gibi isimler yer alıyor.

Film, 2015’te Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi İlk Film’, bu sene ise 35. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi İlk Film’ ve 9. Sydney Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödüllerini almıştı.

FİLMİN KONUSU:

“Orta yaştaki Alim, Yakub ustanın yanında on beş yıldır çıraklık yapmaktadır. Günlerini rutin bir şekilde geçiren Alim, artık bu hayatından sıkılmıştır. Alim’in hayatı, takıntıları yüzünden değişecektir. LPG’li araçların güvenliği olmadığına dair izlediği bir haberden sonra evini, dükkanının yakınına taşımaya karar vermesi, Alim için dönüm noktası olur.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle