GeriDünya Cephanelik patladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cephanelik patladı

Nijerya'nın Lagos kentinde orduya ait bir cephanelikte meydana gelen patlamada ve arkasından çıkan yangında 600 kişi öldü.

Radyo Nijerya'nın haberine göre, cesetlerin çoğu, patlamanın meydana geldiği cephaneliğin yakınındaki bir su kanalına, panik sonucu atlayarak boğulanlara ait. Resmi açıklamalarda ise ölü sayısı 200 olarak belirtiliyor ve bu sayının artamasından korkuluyor. Cephaneliğin bulunduğu Ikeja semtinin çalışma saatlerinde hayli kalabalık olduğu, bunun ölü sayısının artmasına yol açtığı ifade ediliyor.

Boğulanların dışında, doğrudan patlamalardan ve yangınlardan da çok sayıda sivil ve askerin öldüğü belirtilirken, cephaneliğin bulunduğu kışla, çevresindeki evlerle binalar da büyük hasar gördü. Bir kilise tamamen yandı. Patlamalardan yakınlardaki uluslararası havaalanı binaları da etkilendi, hava trafiği durduruldu.

Ordu sözcüsü Albay Felix Chukwumah, patlamalara cephaneliğe sıçrayan bir yangının neden olduğunu belirtti.

Nijerya Devlet Başkanı Olusegun Obasanjo, patlamaların meydana geldiği Ikeja'daki kışlayı gezdi. Patlamalar nedeniyle kışladan kaçan yüzlerce asker ailesine seslenen Obasanjo, kaybolan asker ve sivillerin bulunacağını, ailelere yatacak yer sağlanacağı sözü verdi. Kalabalık Obasanjo'ya yanmakta olan depoyu göstererek, ‘‘Başkan, içeri gir’’ sloganlarıyla tepki gösterdi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle