GeriDünya Çavuşoğlu’dan Londra’ya Filistin telefonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çavuşoğlu’dan Londra’ya Filistin telefonu

Çavuşoğlu’dan Londra’ya Filistin telefonu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail’in Gazze’yi hedef alan saldırılarının durdurulması için Türkiye’nin gereken her adımı atmaya hazır olduğunun duyurmasından sonra da telefon diplomasisine devam etti.

Çavuşoğlu dün İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’la telefonda görüştü. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre görüşmede Çavuşoğlu, Raab’a uluslararası toplumun İsrail’e karşı daha güçlü tepki vermesinin elzem olduğunu vurgulayarak, İngiltere’nin bu amaçla daha etkili politika yürütmesi ve saldırıların durması için daimi üyesi olduğu BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) acilan devreye girmesi gerektiği mesajını verdi.

Önceki gün İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı sonrası yayınlanan sonuç bildirisinde, “BMGK İsrail saldırganlığını durdurma sorumluluğunu üstlenemezse, Filistin halkına koruma sağlanması için BM’ye başvurulacaktır” vurgusu yapılmıştı. İTT toplantısı sonrasında Çavuşoğlu, Katar, Pakistan ve Filistinli mevkidaşı ile de telefon görüşmeleri yaptı.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False