GeriDünya Bulut ABD'li işadamlarıyla buluşacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  81
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulut ABD'li işadamlarıyla buluşacak

Bulut ABD'li işadamlarıyla buluşacak
refid:28663990 ilişkili resim dosyası

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut, bugün Washington’da Amerikan Ticaret Odası üyeleriyle bir öğlen yemeğinde bir araya geliyor.

Bulut’un basına kapalı iş yemeğinde Amerikalı işadamlarıyla Türkiye ve Amerika arasındaki ticari ilişkileri ele alması bekleniyor.

İŞ KONSEYİ DUYURDU

Amerikan Ticaret Odası tarafından Türkiye ve Amerika arasındaki ticaretin artırılması için kurulan ABD-Türkiye İş Konseyi’nin üyelere gönderdiği e-postayla duyurusu yapılan toplantı için herhangi bir başlık belirlenmedi. Sadece isteyenlerin Başdanışman Bulut ile bir yuvarlak masa toplantısına katılabilecekleri belirtildi. Ticaret Odası sözcülüğü de toplantı özel olduğundan herhangi bir açıklama yapmadı. Gezi Olayları’ndan sonra Türkiye’de yaşanan gösterilerin arkasında Alman havayolu şirketi Lufthansa gibi “yabancı güçler” olduğu tezini işleyen ve Erdoğan'ın düşmanlarının onu “telekinezi” denilen gerçekliğine dair hiçbir bilimsel kanıt bulunmayan, eşyaları uzaktan hareket ettirebilme yeteneğine işaret eden bir yöntemle öldürmeye çalıştığı gibi iddialar ortaya atan Bulut, Gezi Olayları’nın yatışmasından üç hafta sonra, Temmuz 2013’te dönemin Başbakanı Erdoğan’ın başdanışmanlığına atanmıştı.

ERDOĞAN’IN EN YAKINI

Aynı sene yaşanan 17 Aralık rüşvet operasyonları sonrasında da operasyonların dış bağlantılı olduğu iddiasını dile getiren Bulut, zamanla Erdoğan’ın en yakınındak isimlerden biri haline geldi. Ve Erdoğan’ın 2014 Ağustosu’nda Cumhurbaşkanlığına seçilmesinden sonra Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak hizmet vermeyi sürdürdü.

Bulut’un Amerikan Ticaret Odası’ndaki toplantısının aslında 12 Mart 2015’te gerçekleşmesi planlanmıştı. Ancak Türkye’de doların yükselmesi ile oluşan olumsuz hava sonrası Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın 11 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Erdoğan’a verdikleri brifinge katılması gerektiğinden toplantı ertelenmişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle