GeriDünya Bombacılar yanlışlıkla kendilerini havaya uçurdular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombacılar yanlışlıkla kendilerini havaya uçurdular

Hindistan'ın güneyindeki Coimbatore'de önceki gün bir dizi patlama gerçekleştiren bombacılardan altı kişi, polis takibi sırasında yanlışlıkla kendilerini havaya uçurdular.

Hindistan haber ajansının bildirdiğine göre, kent merkezindeki bir evde kıstırılan altı kişi polise patlayıcı atmaya çalışırken, bombaların infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybettiler. Sekiz kişinin sağ olarak yakalandığı operasyonda, üç polis yaralandı, üç bavul dolusu da patlayıcı ele geçirildi.

Bu arada polis yetkilileri, önceki gün kentin çeşitli yerlerinde birbiri ardına meydana gelen patlamalarda ölenlerin sayısının 40'a yükseldiğini, yaralı sayısının ise 200 olduğunu bildirdiler.

Bugün yapılacak parlamento seçimleri öncesinde meydana gelen patlamalardan Hindular, Müslümanları sorumlu tutarken, can güvenlikleri kalmadığı gerekçesiyle binlerce Müslüman'ın Coimbatore kentini terkederek komşu kentlere kaçtığı haber veriliyor. Müslümanlar, patlamalar sonrasında polisin evlerini baskın düzenleyerek, kendilerini tartakladığını ve 100'e yakın kişiyi gözaltına aldıklarını söylüyor.


Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False