GeriDünya ‘Bizi Güney Amerika’ya yollayın’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bizi Güney Amerika’ya yollayın’

‘Bizi Güney Amerika’ya yollayın’

ASKERİ helikopter Yunanistan’a kaçan, Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü’ndeki nezarethanenin kapalı olması nedeniyle cumartesi gecesini yakında bulunan Feres ilçesinde nezarethanede geçiren 3’ü binbaşı, 3’ü yüzbaşı, 2’si de başçavuş 8 asker sıkı güvenlik güvenlik önlemleri altında dün sabah savcıya ifade vermek üzere Dedeağaç Adliyesi’ne getirildi.

Askerler adliye binasına girinceye kadar elleri ile yüzlerini gizlemeye çalıştı. Hürriyet’e konuşan 4 askerin avukatı Vasiliki Marinaki, müvekillerinin kendisine “Yunan makamlarına Güney Amerika’ya gönderilebilmemiz için nasıl talepte bulunabiliriz?” dediklerini açıkladı. Marinaki “Ben de kendilerine bunun mümkün olmadığını anlattım” dedi. Savcılık, askerlerin tutukluluk halinin devam etmesini ve “Yunanistan’a izinsiz giriş yapmak ve yasadışı uçuş yapmak” suçlamalarıyla bugün Dedeağaç Suçüstü Mahkemesi’nde yargılanmalarını kararlaştırdı.

ÇİPRAS: İADE SÜRECİ BAŞLADI

Başbakan Aleksis Çipras, Başbakan Binali Yıldırım’ı dün telefonla arayarak Yunanistan halkı ve hükümeti adına destek ifade etti. Çipras, Yunanistan’a iltica etmek isteyenlerle ilgili iade sürecinin başlatıldığını Yıldırım’a söyledi.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False