Beyrutlu 'dayı' Twitter'ı salladı

Güncelleme Tarihi:

Beyrutlu dayı Twitterı salladı
Oluşturulma Tarihi: Ekim 16, 2021 07:02

Lübnan'da önceki gün Şii Hizbullah ve Emel hareketlerinin protesto gösterisine keskin nişancılarca açılan ateş sonrası çıkan çatışmalarda can kaybı 7’ye çıkarken elinde sigarasıyla yandan çatışmaları izleyen bir Beyrutlu sosyal medyada ilgi odağı oldu. Hizbullah ile karşıt güçler arasında çatışma sürerken yanlarından geçen yeşil gömlekli adamın serinkanlılığı birçok esprili mesaja konu oldu.

Haberin Devamı

Beyrut önceki gün 1975-90 arasında süren iç savaş dönemini andıran kötü bir gün yaşadı. Dün bir günlük yas ilan edilirken çatışmalara dair ayrıntılar da ortaya çıktı.

Olay yerinin bitişiğindeki Hıristiyan mahallesinden göstericilerin üzerine ateş açıldığı, bunun üzerine Hizbullah ve Emel tarafından çok sayıda silahlı kişinin olay yerine akın ederek, Kalaşnikof ve bazukalarla saldırıya karşılık verdiği bildirildi.

Beyrutlu dayı Twitterı salladı

Biri Suriyeli dokuz kişi gözaltına alındı. Lübnan’da Şii Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Beyrut Limanı’nda geçen yıl meydana gelen patlamayı soruşturan Hıristiyan hâkim Tarık el-Bitar’ın yerine başkasının atanması talebiyle Beyrut Adalet Sarayı’na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!