GeriDünya Başsavcı ' dan 312 uyarıları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başsavcı ' dan 312 uyarıları

ANKARA - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, FP ' nin 5+5 paketine destek şartı olan, `Siyasi yasaklı Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan ' ı kurtaracak TCK' nın 312. maddesi değişikliği' ne bir kez daha karşı çıktı.

Savaş yaptığı yazılı açıklamada, 312. maddeyi, `Suçun, kamu güvenliği için tehlikeli bir tarzda işlenmesi' koşulu getirererek yumuşatacak düzenlemenin `Yaşanan irtica tehlikesinin boyutlarını genişletmekten başka sonuç doğurmayacağını' savundu. Savaş, bu değişikliğin Meclis' ten geçmesinin, yasa koyucunun cumhuriyeti tehdit eden irticayı `Yaşanan somut bir tehlike' değil de, `Muhtemel bir tehlikeymiş' gibi gördüğünün resmen kabulü anlamına geleceğini de belirtti. Savaş Fransa ve Almanya gibi Batı ülkelerinde, 312. maddeden çok daha sert düzenlemelerin olduğunu da örnek gösterdi.

Savaş, 312. madde kapsamına giren eylemlerin 1981 öncesinde, suç sayılabilmesi için `Kamunun güvenliği için tehlikeli bir tarzda işlenmiş olmasının zorunlu' sayıldığını, daha sonra bu koşulun 2370 sayılı yasa ile değiştirildiğini anımsattı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False