GeriDünya Ayinde katılımcılara verilmek üzere hazırlanan dua kitapçığında 'soykırım' ifadesi kullanıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayinde katılımcılara verilmek üzere hazırlanan dua kitapçığında 'soykırım' ifadesi kullanıldı

Ayinde katılımcılara verilmek üzere hazırlanan dua kitapçığında 'soykırım' ifadesi kullanıldı
refid:28707912 ilişkili resim dosyası

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco’nun, 1915 Olayları'nda hayatını kaybedenleri anmak için yarın Vatikan’da düzenleyeceği ayin için katılımcılara dağıtılacak dua kitapçığında “soykırım” kelimesi kullanıldı.

Papa Francesco, hem Paskalya Bayramı’ndan sonraki Kutsal Pazar günü hem de 1915 Olayları'nın 100'üncü yıldönümü olması nedeniyle yarın Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Bazilikası’nda büyük bir ayin yönetecek.

Yerel saatle 09.00’da başlaması öngörülen ayine, Dünya Ermenileri ruhani lideri ve Ermeni Apostolik Kilisesi Katolikosu Karekin II ve Kilikya Katolikosu Aram I ve Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan gibi üst düzey isimlerin de katılması bekleniyor.

Ayinde katılımcılara verilmek üzere hazırlanan dua kitapçığında soykırım ifadesi kullanıldı AP İLE SOYKIRIM KRİZİ YOLDA

Ayin sırasında okunması için katılımcılara dağıtılacak olan dua kitapçığı, Vatikan’ın resmi internet sitesinde paylaşıldı.

KRİKOR NAREGATSİ'Yİ 'KİLİSE DOKTORU' İLAN EDECEK

“Paskalya’nın ikinci Pazarı ya da İlahi Merhamet” ve “Ermeni şehitliğinin 100'üncü yılı nedeniyle Kutsal Ayin” başlıklı kitapçıkta, Surp Krikor Naregatsi’nin biyografisi, etkinlik boyunca okunacak ilahiler ve İncil’den pasajlara yer verildi.

Kitapçığın 51'nci sayfasında, “İsa Efendimiz, insanlık tarihinde acı bir şekilde iz bırakmış savaşlar, soykırımlar ve tüm çatışmaların kurbanları için merhamet et, özellikle bu ayinde de andığımız gibi Ermeni toplumuna mensup olanlara” ifadeleri kullanıldı.

Papa aynı zamanda 10'uncu yüzyılda yaşamış olan Ermeni şair, keşiş, mistik ve teolog Surp Krikor Naregatsi’yi ‘Kilise Doktoru’ ilan edecek.

Yazılarıyla evrensel düzeyde Hıristiyanlığa hizmet etmiş olan kişilere verilen bu unvan, bugüne dek toplam 35 kişiye layık görüldü. ‘Kilise Doktoru’, tarihte bir Ermeni keşişin aldığı en yüksek unvan olma özelliği de taşıyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False