Ay ve Mars’tan arsa aldı Sharon Stone’a komşu oldu

Ay ve Mars’tan arsa aldı Sharon Stone’a komşu oldu

Hollywood starlarının büyük ilgi gösterdiği Ay ve Mars’taki arsaların sahipleri arasına Berlin’de yaşayan Türk marangoz Şanlı Çarıkçı da katıldı.

700 bin metrekarelik arsa satın alan Çarıkçı, Sharon Stone, Kim Basinger, Jennifer Lopez gibi ünlülere komşu oldu.

BERLİN’de yaşayan marangoz Şanlı Çarıkçı (41), Ay ve Mars’tan arsa alan ilk Türk unvanına sahip. Merkezi ABD’nin California eyaletinde bulunan "Lunar Embassy"nin (Ay Büyükelçiliği) Almanya’daki temsilciliğini yapan "Lunar Embassy Germany" şirketi kanalıyla Ay ve Mars’ta arsa aldığını belirten Çarıkçı, "Hollywood ünlülerinin Ay’dan arsa aldıklarını ya da sevgililerine hediye ettiklerini duyunca ben de konuyla ilgilendim ve şirketi aradım. 1998’de hem Ay’dan, hem de Mars’tan 700 bin metrekarelik araziler aldım" dedi. Hayal gücünün yaratıcılık anlamına geldiğini belirten Çarıkçı, şunları söyledi:

DÜNYA’DA ARSAM YOK

"Ben arsayı Euro’ya geçmeden, mark zamanında aldım. O zaman fiyatlar yüz marklarla ifade ediliyordu. Şimdi ise arsaların fiyatı binlerce Euro’dan başlıyor. Yani bu hayal dünyasına büyük ilgi var. O kadar ki, bu insanlar bir hayal lobisi yaratmışlar diyebilirim. Arsalarda en büyük rağbet Mars’a. Çünkü Mars’ta su bulunduğu takdirde fiyatlar artacak. Şu anda Dünya’da arsam yok. İstesem rahatlıkla alabilirim. Ama fantezisi yok. Bu bir hayal hobisi. Paylaşmak isteyenler www.lunarembassy.com adresinden bilgi alabilir. Bu hayal lobisinde daha çok Türk olsun isterim."

Arsalarımı teleskopla seyrediyorum

Ay ve Mars’taki arazilerini sadece teleskopla seyrettiğini belirten Şanlı Çarıkçı, arazilerinin hangi enlem ve boylamlar arasında yer aldığını gösteren tapularının da bulunduğunu söyledi. Çarıkçı, "Komşularım arasında Sharon Stone, Kim Basinger, Jennifer Lopez gibi ünlüler de var. Belki tüm bunlar bir hayal. Ama olsun. Bu hayal dünyasında yer alan insanların yanında bir Türk olarak bulunmak da çok hoş. Arazilerim aldığım fiyatın şu anda çok üstünde gidiyor" dedi.

Erzincan’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e 1975 yılında gelen ve Berlin’de Zanaatkarlar Odası’ndan ilk Türk usta marangoz unvanı alanın kendisi olduğunu belirten Çarıkçı, 5 yıldan beri de 1200 metrekarelik imalathanesinde patron olarak görevini sürdürüyor.

İŞTE TAPULAR

Ay ve Mars’taki arazilerinin tapusunu gösteren Şanlı Çarıkçı, "Birleşmiş Milletler, satışı yapan ABD’li firmayı başvurmasına rağmen veto etmedi. Dolayısıyla bu arsaların tapuları pek de yabana atılmıyor" dedi.
Haberle ilgili daha fazlası: