GeriDünya Afgan-Pakistan sınırında Ebola
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afgan-Pakistan sınırında Ebola

75 kişide ebola virüsü görüldü. 8 kişi hayatını kaybetti. Afganistan'dan, Pakistan'a göçün sürmesi halinde hastalığın milyonlarca insanı etkileyeceği belirtiliyor. Korkunç virüsün, Usame bin Ladin'in biyolojik saldırısı sonucu yayıldığı iddia ediliyor.

Pakistan - Afganistan sınırında, korkunç bir şekilde ölümle sonuçlanan hastalığa neden olan Ebola virüsünün ortaya çıktığı bildirildi.

Ebola virüsünün bölgede etkisini göstermesi üzerine, dikkatler Usame bin Ladin'in üzerine çevrildi ve virüsün, Suudi teröristin biyolojik saldırısı sonucu yayılmış olabileceği şüphesi doğdu.

Bölgeden gelen haberlere göre, Pakistan sınırında 75 kişide Ebola virüsü tesbit edildi. Hastalığa yakalananların sekizi yaşamını kaybetti. Uzmanlar, Afganistan'dan göçün sürmesi halinde, hastalığın kolaylıkla yayılacağını ve milyonlarca insanı etkileyeceğini belirtiyorlar.

KAN KUSTURUYOR

Ebolaya yakalanan hastalar, derhal karantinaya alınıyor. Bu hastalardan alınan kan örnekleri, incelenmek üzere İslamabad'a gönderiliyor.

Son derece tehlikeli ve öldürücü olan hastalık, çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor.

Yüksek ateşle başlayan hastalık, kan damarlarını tahrip ediyor, ağzından, burnundan ve gözlerinden kan gelen hastanın korkunç bir biçimde ölmesine neden oluyor.

Dünyanın kabusu

Ebola virüsü, ilk kez 1944 yılında Kırım'daki Rus askerleri arasında görüldü. Salgın hastalık, 1956 yılında Kongo'da ortaya çıktı ve o tarihten 1969 yılına kadar bir daha görülmedi. Hastalık, Pakistan'da 1970 yılında saptandı. Virüs, hayvanlardan insanlara geçiyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle