ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf'e yeni görev

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harfe yeni görev

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le girdiği ‘sarışın’ polemiğiyle gündem olan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, yeni bir göreve atandı. Harf'e, son dönemdeki günlük olağan basın toplantılarında sık sık Gökçek'le ilgili sorular yöneltiliyordu.

Haberin Devamı

Rus resmi haber ajansı Sputnik'te yer alan habere göre; ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Harf’i “Üst Düzey Stratejik İletişim Danışmanı” olarak atadı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harfe yeni görev
GÖKÇEK’İN TWEET’İNE BAKIN NE YANIT VERDİ

Bakanlık Sözcüsü John Kirby’nin yaptığı açıklamada, Harf’in 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle yeni görevine başlayacağı belirtildi.

Kirby, Harf'in, İran'la nükleer müzakereler ve başkaca kritik konulardaki iletişim stratejileri üzerinde çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

Marie Harf’tan boşalan koltuğa ise Avrupa ve Avrasya İlişkileri Bürosu Müsteşar Yardımcısı Mark Toner getirildi.

GÖKÇEK 'HADİ SARIŞIN CEVAP VERSENE' YAZMIŞTI

Gökçek ile Harf arasındaki polemik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın attığı bir tweet ile başlamıştı. Gökçek, Baltimore'daki polis şiddetinden bahsettiği tweet'inde, Harf'e hitaben 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harfe yeni görev
ABD’Lİ DİPLOMATLARDAN DESTEK

Harf da günlük basın toplantısında gelen bir soru üzerine, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" demişti.

KERRY İLE ANTALYA'YA GELDİ

Marie Harf, geçen günlerde Antalya'da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanlar Zirvesi için Türkiye'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin heyetinde yer almıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harfe yeni görev
SERT CEVAP: SEVİYELER FARKLI

Haberle ilgili daha fazlası: