GeriDünya AB ve ABD Talat için para harcıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB ve ABD Talat için para harcıyor

AB ve ABD Talat için para harcıyor
refid:14241381 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

KKTC Birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rumların büyük tepkilerine rağmen Türkiye Basın Konseyi’nin girişimiyle Lefkoşa’da yapılan Dünya Basın Konseyleri Toplantısı’na katılan çeşitli ülkelerden 16 delegeyi kabul etti.

Türkiye Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi ve beraberindeki heyet ile görüşen Denktaş, seçimlerde Avrupa Birliği başta olmak üzere yabancı ülke elçilerinin büyük müdahaleler yaptığını belirterek, “Sivil toplum kuruluşu adı altında para dağıtıyorlar. ABD, İngiliz ve AB büyükelçileri köy köy dolaşıyor. Talat için para harcıyorlar, uyanık olun” dedi.

Talat: Eroğlu’nun vizyonu yok

KKTC’de 18 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favori adayları Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Başbakan Derviş Eroğlu, sahaya inerek köy turlarına başladı. Talat, Başbakan Eroğlu’nu Kıbrıs sorununu ve uluslararası hukuku bilmemekle suçladı ve “Vizyonu yok, uluslararası ilişkiler ve hukuk bilmiyor. Ben Kıbrıs Türkü’nü dünya ile barıştırdım. Eroğlu seçilirse, eski kavgalı günlere dönülecek” dedi.

Talat’ın suçlamalarına hemen karşılık veren Başbakan Eroğlu da Türkiye ve KKTC halkının Kıbrıs’taki menfaatlerini koruyacak bir anlaşma peşinde olduğunu belirterek şöyle konuştu. “Doğrusu Talat’a benim Kıbrıs sorununu bilmemem ve vizyonum yok suçlamasını yakıştıramadım. Kıbrıs sorununu bilmiyor sözü gülünecek laftır. Bizim Talat’tan farkımız, anlaşma olsun diye Rum’un her istediğini verecek değiliz.”
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle