GeriDünya 2015 yılının teselli haberleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2015 yılının teselli haberleri

2015 yılının teselli haberleri
Abone Olgoogle-news

İçsavaşların, terörün ve göçmen facialarının damgasını vurduğu 2015 yılında iyi gelişmeler de oldu. En azından Amerikan dergisi The Atlantic yaptığı derlemede böyle diyor. 

AMERİKAN dergisi The Atlantic, 2015 derlendirmesinde milyonlarca insanın yaşam kalitesinin tıptaki gelişmeler ve politik kararlarla yükseldiğini belirtti. Dergiye göre bu yılın olumlu gelişmeleri şu şekilde sıralanıyor:

1- Dünya nüfusunun yüzde 19’u 25 yıl önce yetersiz beslenirken bu oran yüzde 11’e geriledi. Bu da 100 milyon insanın gıda gereksinimlerinin iyileştiği anlamına geliyor. 

2- Çocukların yaşam standartları da iyileşme yolunda. 1990 yılından günümüze çocuk ölümleri yarı yarıya azaldı. Milenyum başında 100 milyon çocuk okuldan yoksunken bu sayı şu an 57 milyon.

3- Bir yıl önce bir milyondan fazla insanın Ebola virüsüne yakalandığı tahmin edilirken yeni denenen aşı sonucunda 2015 yılında sadece dört salgın olayı görüldü.

4- Suudi Arabistan’da kadınlar ilk defa oy kullandı.

5- İran’la yaşanan nükleer enerji krizi uluslararası arenada barışçıl görüşmeler yoluyla çözüldü.

6- Paris’te 2015 yılı sonunda toplanan Uluslararası İklim Konferansı’nda sera gazı salınım miktarının azaltılması ve alternatif enerji kaynaklarına yatırım yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle